Tempo950x100

Tempo300x100

На компенсацію фермерам за розмінування земель у бюджеті передбачили 3 млрд грн

На компенсацію фермерам за розмінування земель у бюджеті передбачили 3 млрд грн
Фото: з відкритих джерел

У Мінекономіки працюють над запуском програми компенсацій фермерам, які власним коштом замовили послуги обстеження та розмінування своїх земель; у держбюджеті на 2024 рік на цей напрямок передбачено 3 млрд грн.

Як передає Укрінформ, про це сказала перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Головна мета України на 2024 рік у сфері гуманітарного розмінування – запустити ринок відповідних послуг. Щоб це зробити, Міністерство економіки планує реалізувати низку законодавчих, технологічних та фінансових ініціатив. Зокрема, йдеться про запуск програми компенсацій фермерам, які власним коштом замовили послуги обстеження та розмінування своїх земель.

«У державному бюджеті на 2024 рік на цей напрямок передбачено 3 млрд грн. Для усунення бар’єрів, що заважають новим операторам виходити на ринок цих послуг, Мінекономіки працює над удосконаленням процедури сертифікації. Також триває робота над оновленням чинних і розробкою нових стандартів протимінної діяльності та розробка моделі пріоритезації потенційно забруднених територій», – йдеться в повідомленні.

Усі ці та інші законодавчі кроки будуть прописані у 3-річному Операційному плані, який втілить в життя Національну стратегію протимінної діяльності. Остання перебуває на фінальних стадіях затвердження.

Свириденко також підкреслила важливість застосування інноваційних технологій у розмінуванні. Зокрема, використання дронів, супутникових знімків, технологій дистанційного сканування землі, залучення штучного інтелекту.

«Ми вже ініціювали запуск відповідної акселераторної програми, завдяки якій відібрані стартапери зможуть пройти навчальні курси, отримати менторство від експертів галузі, сприяння у тестуванні технологій на полігонах та підтримку у виході на ринок», – сказала вона.

Втім, ключовим для процесу гуманітарного розмінування України залишається питання фінансування. Найбільш ефективним підходом до його розв’язання є залучення паралельно як державного, так і приватного капіталу. Свириденко запропонувала використовувати для фінансування робіт з гуманітарного розмінування не лише гранти або донорські кошти, а й низку інноваційних фінансових механізмів.

«За минулий рік ми повернули у використання понад 10% територій або близько 18 тисяч квадратних кілометрів українських земель, які вважалися потенційно забрудненими. Щоб прискорити процеси гуманітарного розмінування, ми працюємо над залученням приватного капіталу та інвестицій», – зазначила Свириденко.

Перегляди: 16
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-kompensacziyu-fermeram-za-rozminuvannya-zemel-u-byudzheti-peredbachyly-3-mlrd-grn
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати