На Миколаївщині чверть сільгоспземель перебувають у простої через війну
Фермери Миколаївщини станом завершують сільськогосподарський рік. У порівнянні з 2021 роком динаміка виробництва сільгосппродукції пішла на спад.
Зокрема, площі, на яких можна було здійснювати сільськогосподарські роботи, становили 1,2 млн гектарів — це на 26 відсотків менше ніж у 2021 році.
Про це розповів головний спеціаліст департаменту агропромислового розвитку Миколаївської обладміністрації Володимир Афанасьєв.
У Баштанському та Миколаївському районах області, які перебувають на лінії зіткнення, у 2022 році площі земель, які оброблялися, були меншими на 30 відсотків у порівнянні з 2021 роком.
“У першу чергу, це пояснюється збройною агресією Російської Федерації проти України, яка не дала змоги повною мірою забезпечити польові роботи на всій площі, через тимчасову окупацію певних територій та бойові дії”, — розповів чиновник.
Наразі території двох громад у Баштанському районі тимчасово окуповані, ще дві громади перебувають під постійними щоденними обстрілами.
Зі слів Володимира Афанасьєва, окрім зменшення посівних площ, на врожайність також вплинули й погодні умови: в період формування зерна не було достатніх опадів.
Ситуація зі збутом готової сільгосппродукції в області більш-менш стабільна, говорить Афанасьєва.
“Через блокування портової інфраструктури в області виникли труднощі зі збутом сільгосппродукції, а це вплинуло на цінову політику. Збільшилася вартість доставки. Наразі в області працюють зернотрейдери, які закуповують на місцях продукцію, або фермери самостійно вивозять продукцію в порти за межами нашої області”, — розповів чиновник.
Зараз фермери засівають озимі культури. На Миколаївщині це здебільшого пшениця, ячмінь та ріпак. Під озимі культури виділили орієнтовно 650 тис. гектарів, каже Афанасьєв.
Джерело: Суспільне