На Одещині можлива ранньовесняна посуха: що буде з посівами

На Одещині можлива ранньовесняна посуха: що буде з посівами
Фото: з відкритих джерел

Опади, які пройшли у більшості регіонів України в середині березня, суттєво поповнили запаси вологи у ґрунті, що покращило ріст і розвиток рослин та загальний стан посівів. Також вони зволожили посівний шар ґрунту для проростання насіння та появи сходів вже посіяних ранніх ярих культур.

Про це повідомили фахівці НААН.

У Житомирській області кількість опадів у вигляді снігу становила 4 мм. Більшість ґрунтів Житомирського Полісся продовжують залишатися сильно зволоженими. У Львівській області опади у вигляді дощу й мокрого снігу випали у кількості 6,2 мм. Ґрунт (сірий лісовий поверхнево оглеєний) залишається сильно зволоженим.

У Дніпропетровській області опади були відсутні. Останні істотні опади спостерігались 10 лютого. Сніговий покрив на території області відсутній, а ґрунт на переважній частині був талий, місяцями на заході та півдні області відмічалось незначне його промерзання на глибину 2-3 см.

У Харківській області опади спостерігалися у вигляді снігу, мокрого снігу, дощу та мряки. Кількість їх становила 25-42 мм. Стійкого снігового покриву на полях області не було.

За даними Укргідрометцентру запаси продуктивної вологи (зразки ґрунту відібрані з полів 8 березня 2024 р.) в орному шарі ґрунту під озимими культурами та на зябу на більшості площ країни становили від 21 до 59 мм, що відповідало достатнім та оптимальним показникам, місцями орний шар ґрунту (0-20 см) був перезволожений.

Лише в окремих районах Одеської та Вінницької областей його зволоження було задовільним і становило 16-20 мм продуктивної вологи. Зволоження метрового шару ґрунту (0-100 см) під озимими культурами та на зябу було достатнє та оптимальне — 121-160 мм і більше продуктивної вологи. Проте, на багатьох площах Одеської та на окремих площах Херсонської та Вінницької областей запаси продуктивної вологи були низькими для ранньовесняного періоду і становили 83-111 мм.

В окремих районах південних та центральних областей кількість опадів за період з 1-го січня до 10 березня не перевищила 29-47% норми. У південних районах Одеської області дефіцит опадів триває з осені. З огляду на прогноз погоди, за яким і у березні очікується невелика кількість опадів, така ситуація може загрожувати розвитком ранньовесняної засухи.

Джерело: landlord.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-odeshhyni-mozhlyva-rannovesnyana-posuha-shho-bude-z-posivamy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН