На Одещині можлива ранньовесняна посуха: що буде з посівами

На Одещині можлива ранньовесняна посуха: що буде з посівами
Фото: з відкритих джерел

Опади, які пройшли у більшості регіонів України в середині березня, суттєво поповнили запаси вологи у ґрунті, що покращило ріст і розвиток рослин та загальний стан посівів. Також вони зволожили посівний шар ґрунту для проростання насіння та появи сходів вже посіяних ранніх ярих культур.

Про це повідомили фахівці НААН.

У Житомирській області кількість опадів у вигляді снігу становила 4 мм. Більшість ґрунтів Житомирського Полісся продовжують залишатися сильно зволоженими. У Львівській області опади у вигляді дощу й мокрого снігу випали у кількості 6,2 мм. Ґрунт (сірий лісовий поверхнево оглеєний) залишається сильно зволоженим.

У Дніпропетровській області опади були відсутні. Останні істотні опади спостерігались 10 лютого. Сніговий покрив на території області відсутній, а ґрунт на переважній частині був талий, місяцями на заході та півдні області відмічалось незначне його промерзання на глибину 2-3 см.

У Харківській області опади спостерігалися у вигляді снігу, мокрого снігу, дощу та мряки. Кількість їх становила 25-42 мм. Стійкого снігового покриву на полях області не було.

За даними Укргідрометцентру запаси продуктивної вологи (зразки ґрунту відібрані з полів 8 березня 2024 р.) в орному шарі ґрунту під озимими культурами та на зябу на більшості площ країни становили від 21 до 59 мм, що відповідало достатнім та оптимальним показникам, місцями орний шар ґрунту (0-20 см) був перезволожений.

Лише в окремих районах Одеської та Вінницької областей його зволоження було задовільним і становило 16-20 мм продуктивної вологи. Зволоження метрового шару ґрунту (0-100 см) під озимими культурами та на зябу було достатнє та оптимальне — 121-160 мм і більше продуктивної вологи. Проте, на багатьох площах Одеської та на окремих площах Херсонської та Вінницької областей запаси продуктивної вологи були низькими для ранньовесняного періоду і становили 83-111 мм.

В окремих районах південних та центральних областей кількість опадів за період з 1-го січня до 10 березня не перевищила 29-47% норми. У південних районах Одеської області дефіцит опадів триває з осені. З огляду на прогноз погоди, за яким і у березні очікується невелика кількість опадів, така ситуація може загрожувати розвитком ранньовесняної засухи.

Джерело: landlord.ua

Перегляди: 0
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-odeshhyni-mozhlyva-rannovesnyana-posuha-shho-bude-z-posivamy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати