На Полтавщині розвиватимуть молочний кластер
У Полтавському державному аграрному університеті (ПДАУ) підписали меморандум про співпрацю в межах розвитку кластера Milk Local Product. Мета об’єднання – розвиток молочної галузі, крафтового виробництва кисломолочної продукції та сирів у Полтавському регіоні.
Це стало можливим завдяки реалізації проєкту «Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій і сталості» (UniClaD) програми ЄС Еразмус+KA2, повідомили в Департаменті агропромислового розвитку Полтавської обласної військової адміністрації.
Кластер ‒ четвертий у агросфері, який створили на Полтавщині, уточнив заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Когут.
Меморандум передбачає комплекс заходів, спрямованих на синергію освіти, науки, виробництва й інформаційного обміну. Ключові напрями співпраці:
• створення нових навчальних програм, стажувань і практик для студентів і фахівців молочної галузі на базі обладнання експертного центру Milk Local Product;
• проведення спільних наукових досліджень для розроблення нових технологій виробництва молочної продукції та впровадження їх у виробництво;
• проведення навчальних заходів для підвищення кваліфікації фахівців молочної галузі;
• розроблення нових видів молочної продукції, імпортозаміщення та створення нових робочих місць;
• створення єдиної інформаційної платформи для обміну досвідом, новинами та просування продукції кластера;
• залучення ветеранів та їхніх родин до виробництва та перероблення молочної продукції, сприяння їхній соціальній адаптації.
Партнерами кластеру є департамент агропромислового розвитку Полтавської ОВА, Полтавський державний аграрний університет, Полтавська обласна громадська організація «Офіційна сільськогосподарська дорадча служба», низка успішних фермерських господарств і виробників молочної продукції: ФГ «Добро-Крафт», ФОП Барда В. М. «Приватна сироварня», ФОП Блонська М. О., ФОП Телюк К. Л., ТОВ «Леляківське» та ТОВ «Чуб Агроконцепт».
Джерело: AgroTimes