178171

На Рівненщині збудували корівник за нестандартним проєктом

Родина Віти та Юрія Нечипоруків за рекомендацією дорадника побудували дворядний корівник із розміщенням хвіст до хвоста, з прив’язним утриманням корів, із кормовим столом і двома каналами для прибирання гною. Також є окремий молочний блок і гноєсховище.

Про це повідомили в проєкті «Сімейні молочні ферми».

«Шторний» варіант, за яким збудовано корівник «Юнікасолі», – нестандартний. Він дозволяє ефективно керувати природним рухом повітря в приміщенні, економити тепло та усувати протяги.

Наразі на фермі утримується 30 голів ВРХ. Майже 300 л молока на день реалізується на молокопереробне підприємство.

Довідка

Проєкт «Сімейні молочні ферми – добробут людей та сталий розвиток села» впроваджується Рівненським обласним благодійним фондом «Любіть Україну» у рамках спільного проєкту уряду Швеції та ПРООН в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку» за фінансової підтримки уряду Швеції.

Джерело: AgroTimes

Ваш вибір 'Подобається'.

Українські виробники лохини об’єднались у перший кооператив

У цьому році BigBlue Organic Blueberry Farm, а також ФГ “Грасс Авеню” з ТМ StarBerries під керівництвом Олега Воробйова та підприємець Віктор Дитинко (СВК “ОБОЛОНІЯ”) створили перший кооператив, що спеціалізується на лохині.

“Поки що зосередимося на вирощуванні й продажі органічної та конвенційної лохини. В кооперації продуманий кожен крок: від садіння й догляду – до збирання та збереження холодового ланцюга і у підсумку – до експорту продукції. Члени кооперативу працюють за міжнародним стандартом безпечного виробництва харчової продукції в сільському господарстві GlobalG.A.P.”, – розповідає Олег Науменко.

Власники господарств підійшли до створення кооперативну комплексно: вирішили відпрацювати рік і лише після того обмірковуватимуть, чи зможе кооператив відкрити двері для нових членів і забезпечити їм гідні умови співпраці. До речі, зацікавленість у такому об’єднанні виявили й польські виробники ягоди.

“Перше, на що звертаємо увагу у кооперативі, – якість ягоди. Далі – прозорість ведення бізнесу, використання агротехніки, чітке ведення журналів і документації. Ми маємо бути відкриті до аудитів іншими членами кооперативу і дотримуватися статуту й умов спільної роботи.

Крім того, важливою умовою буде наявність сертифікату GlobalG.A.P. та G.R.A.S.P., отриманого у конкретного менеджера, який його веде. І не приховуємо головного: у кооперативі доведеться важко працювати, відповідати безлічі вимог і захищати одну спільну ціль та інтерес”, – додає Олег Науменко.

 

Джерело: SEEDS.org.ua 

Попри падіння світових цін на сою, в Україні вони рекордно високі

Теґи: 

В США ціни на сою продовжують опускатися на тлі сприятливої погоди та високих темпів сівби, а також зниження попиту на шрот з боку тваринників внаслідок закриття м’ясокомбінатів та падіння цін на м’ясо. На ринок тисне зниження цін на сою в Бразилії на тлі рекордних темпів експорту.

Липневі ф’ючерси на сою вчора впали на 1,6% до 305,93 $/т.

За даними NASS USDA, станом на 26 квітня соєю в США засіяно 8% запланованих площ, що на 8% перевищує рівень минулого року та на 2% - середній 5-річний показник на цю дату.

У 2019 р. в США з 30,4 млн га було зібрано 96,8 млн т сої. В цьому році нею планують засіяти 33,8 млн га, проте трейдери вважають, що фермери можуть засіяти ще більше сої замість кукурудзи, ціни на яку впали слідом за попитом на етанол.

Бразилія нарощує темпи експорту сої та щодня відвантажує в середньому 826,6 тис т сої в порівнянні з 739,7 тис  минулого тижня. У квітні експортовано 13,2 млн т, що перевищує попередній рекорд травня 2018 р. 12,4 млн т, коли продажі зросли через активну фазу торговельної війни між США та Китаєм.

Суднохідна агенція Williams прогнозує, що ще 3 млн т будуть відвантажені до кінця тижня, внаслідок чого загальний експорт квітня сягне 16 млн т.

Експорт сої з США за тиждень майже не змінився та склав 555,7 тис т, а загалом у сезоні сягнув 33,48 млн т. Щоб вийти на прогнозовані USDA 48,3 млн т, щотижня потрібно відвантажувати 820 тис т.

Після зниження цін на бразильську та аргентинську сою до 325-330 $/т FOB, ціни на американську сою з поставкою у червні опустилися до 328-330 $/т FOB. Ціни на червневі поставки до країн Перської затоки знизилися на 3 $/т до 327,75 $/т.

Ціни на сою в Україні залишаються на високому рівні. Виробники стримують продажі, а трейдери, яким потрібно виконати контракти, змушені підняти ціни в порту до 365-370 $/т за сою з гмо та 375-390 $/т за сою без гмо. Переробники підвищили ціни ще на 50-100 грн/т до 12000-12050 грн/т з доставкою на завод, проте продавці вичікують цінового максимуму та обмежують продажі. Через нерентабельність переробки окремі заводи зупинили закупівлю сої.

За даними Держстату, станом на 1 квітня запаси сої в Україні на 67% поступаються рівню минулого року.

Високі ціни на сою можуть призвести до збільшення посівних площ під нею, хоча більшість фермерів планувала скоротити посіви сої через низьку рентабельність вирощування. На 23 квітня соєю засіяно 237 тис га із запланованих 1,4 млн га.

За прогнозом експертів «Укроліяпрому», виробництво сої зменшиться з 3,7 млн т у 2019/20 МР до 3,3 млн т у 2020/21 МР.

Значний обсяг пропозицій дешевої бразильської сої та аргентинського шроту незабаром може різко знизити експортні ціни на сою в Україні.

Джерело: graintrade.com.ua

Скільки горілки українці випили за рік

Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН.

У перерахунку на абсолютний алкоголь обсяг роздрібного продажу горілки та лікеро-горілчаних виробів протягом звітного періоду становив 2,9 млн дал.

Протягом звітного періоду найбільше горілки та лікеро-горілчаних виробів купили у роздріб жителі столиці — на 3,6 млрд грн.

Чимало горілки та лікеро-горілчаних виробів придбали жителі Дніпропетровщини та Київщини – на 1,5 млрд грн та 1,4 млрд грн відповідно.

Загалом, у 2019 році українці витратили на горілку та лікеро-горілчані вироби 15,6 млрд грн.

Мінфін блокує повернення 1,6 млрд грн експортного ПДВ аграрним компаніям

Про це пише AgroPolit.com.

1,6 млрд грн — це сукупна сума з неповерненого ПДВ тим аграрним компаніям, чиї кошториси передбачають виплати понад 20 млн грн. Таких компаній нарахували 15. Серед них:

ТОВ «АДМ ЮКРЕЙН» — 374,6 млн грн;

ТОВ «КЕРНЕЛ-ТРЕЙД» — 353,4 млн грн;

ТОВ «ОПТІМУСАГРО ТРЕЙД» — 148,5 млн грн;

ТОВ «ЛДК УКРАЇНА» — 139,4 млн грн;

ТОВ «ДІ ЕНД АЙ ЕВОЛЮШН» — 121,7 млн грн;

ТОВ СП «НІБУЛОН» — 117,2 млн грн;

ПП «ОЛІЯР» — 71,5 млн грн;

ТОВ «АГРОПРОСПЕРІС ТРЕЙД» — 70,6 млн грн;

ТОВ «КОМПАНИЯ ПРОМЕТЕЙ» — 52,9 млн грн;

ТОВ «САТЕЛЛИТ» — 52,8 млн грн;

ТОВ «СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ ОЕЗ» — 39,4 млн грн;

ТОВ «СІЕЙЧЕС УКРАЇНА» — 34,1 млн грн;

ТОВ «ГІДРОСЕНД» — 25,1 млн грн;

ТОВ «АГРЕКС» — 23,9 млн грн;

ТОВ «СУФФЛЕ АГРО УКРАЇНА» — 22 млн грн.

Державний агрогігант нарощує обсяги виробництва борошна

Починаючи з 1 квітня поточного року, Державна зернова корпорація України запустила в роботу чотири борошномельні комплекси, Кролевецький  КХП (Сумська область), Черняхівський елеватор (Житомирська область), Львівський КХП та Тернопільський КХП. Про це повідомила прес-служба ДПЗКУ.

Зараз підприємства працюють на повну планову потужність, станом на сьогодні переробили понад 10 тис тонн пшениці, з якої виготовлено понад 7 тис тонн борошна.

Все борошно виготовлене на цих підприємствах, йде виключно на внутрішній ринок, на хлібокомбінати та хлібозаводи для стабілізації цін на хліб та хлібобулочну продукцію.

Серед клієнтів ДПЗКУ є найбільші хлібокомбінати та хлібозаводи Волинської, Івано-Франківської, Харківської, Сумської, Житомирської та Київської областей.

В планах корпорації на травень – продовжити виробництво пшеничного борошна на позначених потужностях, а також запустити виробництво  житнього борошна на одному з власних підприємств.

До активів ДПЗКУ входять 10 борошномельних підприємств в 7 регіонах України загальною виробничою потужністю 1000 тонн готової продукції на добу. Все обладнання є технічно справним та готове до безперебійної роботи. 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.