Tempo950x100

Tempo300x100

На ринку землі зареєстрували перші угоди з юрособами: скільки купили

На ринку землі зареєстрували перші угоди з юрособами: скільки купили
Фото: з відкритих джерел

На ринку земель сільськогосподарського призначення зареєстрували перші угоди з юридичними особами, розказав міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, пише LIGA.Бізнес.

“З Нового року і до сьогодні станом на ранок юридичні особи на первинному ринку купили аж вісім ділянок, на вторинному – 50 з чимось, якщо я не помиляюсь”, – розказав він.

Міністр нагадав, що йдеться винятково про приватну землю, тому що державну сільськогосподарську землю продавати заборонено законодавством.

Особливого ажіотажу й зростання ціни у зв’язку з початком другого етапу земельної реформи міністерство не спостерігає.

“Фізичні особи й далі купують більше. Очевидно, юридичні особи будуть збільшуватися, але ніяких загроз ми не бачимо і, впевнений, не будемо бачити. Очікування якихось великих скупок в Україні невиправдані і неможливі, тому що умови ринку у нас диктує продавець, а він не спішить продавати. Йому взагалі все одно, хто купує – фізична чи юридична особа. У свідомості пайовиків земельна реформа настала кілька років тому, і вони не розділяють [покупців]. У них є [умовний] фермер Іван Іванович, і його вони асоціюють як покупця. А як він купує – на себе, доньку чи підприємство – вони, в принципі, не звертають уваги”, – сказав він.

Середній розмір проданої ділянки становить 3,2 га

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, з початку року юридичні особи придбали 68 ділянок землі сільськогосподарського призначення загальною площею 216 га. Середній розмір проданої ділянки становить 3,2 га, передає ЕП.

Ділянки в Україні переважно невеликі і в середньому мають розмір до 10 га.

Переважно бізнес купує землю у фізичних осіб, які придбали її у ході попереднього етапу реформи (вторинний продаж) – так власників змінили 59 ділянок. У початкових власників придбали лише 9 ділянок.

Нагадаємо, з 1 січня 2024 року в Україні запрацював другий етап земельної реформи, відтак юридичні особи отримали можливість купувати у власність сільгоспземлі з обмеженням до 10 тис. га в одні руки. Ліміт на придбання землі для фізичних осіб також зріс до 10 тис. га зі 100 га.

Водночас, продаж державних і комунальних сільгоспземель, як і продаж її іноземцям, залишається під забороною. Переважне право купівлю ділянки належить її орендарю. Мінімальна вартість землі не може бути нижчою від її нормативно-грошової оцінки. 

Перегляди: 770
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-rynku-zemli-zareyestruvaly-pershi-ugody-z-yurosobamy-skilky-kupyly
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати