На Сході та Півдні посилюється ґрунтова посуха — Укргідрометцентр

На Сході та Півдні посилюється ґрунтова посуха — Укргідрометцентр
Фото: з відкритих джерел

Агрометеорологічні умови для росту та розвитку всіх сільськогосподарських культур в Україні впродовж першої декади червня були неоднорідними, в північно-західній частині країни — в цілому задовільними, в південно-східній — незадовільними через посилення посухи. Про це повідомили фахівці Укргідрометцентру.

«Внаслідок нерівномірного розподілу опадів, які відмічалися переважно у вигляді локальних дощів та злив, на більшій частині території країни запаси вологи в ґрунті переважали недостатні або знизилися до незадовільного рівня. Лише на окремих площах дощі сприяли поповненню вологозапасів, особливо верхніх шарів ґрунту», — уточнили фахівці.

У західних областях з випаданням дощів значно збільшилося зволоження ґрунту, що загалом покращило агрометеорологічні умови для вегетації всіх сільськогосподарських культур. Попри сильні зливові дощі в окремих пунктах цих областей, перезволоження ґрунту та застою води на полях не спостерігалося. Високі температури в поєднанні з вітром та достатня сонячна погода сприяли швидкому випаровуванню надлишкової вологи.

На Півночі, зокрема в Житомирській області, де в південних районах випало багато граду, у фермерських господарствах були частково або повністю знищені на значних площах посіви озимих та ярих культур, кукурудзи, сої та соняшнику.

На Півдні та Сході, де переважала спекотна та майже суха погода, а кількість опадів з 1 травня по 10 червня становила лише 20-50%, місцями на Харківщині та Донеччині — лише 5-10% норми, тривала та поглиблювалася ґрунтова посуха.

Також у цих регіонах погіршилися умови для повноцінного наливу зерна озимих і ярих та для розвитку пізніх теплолюбних культур. Верхні шари ґрунту на багатьох площах були майже сухими, що стримувало утворення сходів пізніх культур (проса та гречки), призводило до зрідження посівів.

«Ґрунтова посуха на Півдні та Сході набула характеру «сильної» — запаси вологи в метровому шарі не перевищували 15-20% НПВ. На багатьох площах спостерігалося засихання стебел рослин озимої пшениці, пожовтіння листків нижнього ярусу в рослин ярого ячменю (до 90% площ), в’янення рослин соняшнику та кукурудзи (до 100%)», — додали агрометеорологи.

Джерело: kurkul.com

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-shodi-ta-pivdni-posylyuyetsya-gruntova-posuha-ukrgidrometczentr
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Липня

  Казахстан стає головним постачальником твердої пшениці в ЄС

  Мінагрополітики та учасники зернового ринку підписали Меморандум про взаєморозуміння

  Холдинг Фірташа збудував на Рівнеазоті власну генерацію: покриває 40% потреб

  Лохина вже дешевша за малину – чому преміальна ягода б’є цінові антирекорди в Україні?

  20 Липня

  В Україні вже намолочено понад 15 мільйонів тонн зернових та олійних

  Зерновий посівний комплекс Spirit: високопродуктивне дозування насіння

  Ціни на овочі впали: скільки коштують картопля, цибуля, морква та капуста

  19 Липня

  Реформа меліорації – важливий напрямок для успішного розвитку агросектору

  У Великій Британії зʼявиться корм для тварин з мʼясом, вирощеним у лабораторії

  Світові ціни на зернові культури знизились до найнижчого рівня з 2020 року

  БІЛЬШЕ НОВИН