На Сумщині виявили пташиний грип: загинуло майже сто голів птиці

На Сумщині виявили пташиний грип: загинуло майже сто голів птиці
Фото: з відкритих джерел

На Сумщині зафіксований випадок високопатогенного грипу птиці – в с. Штанівка Сумського (Білопільського) району. Про це повідомила Річківська громада.

23 грудня до приватного сектору була завезена птиця (курка-старка) від невідомого приватного підприємця. З того часу протягом 1-5 діб загинуло 29 голів із партії закуплених птахів та 51 голова (кури, качки) домашньої птиці. Інкубаційний період становив 1-5 діб. У момент закупівлі власники звернули увагу, що птахи знаходилися у вимушеному положенні сидячи, нахохлені, відмічалася задуха та набряки, відмовлялися від їжі і води.

Падіж почався протягом доби. Одночасно спостерігали клінічні ознаки у курей, качок та гусей. Господарі птиці не відразу звернулися до фахівців ветмедицини, а саме – 28 грудня. Відразу після звернення групи швидкого реагування ветмедицини виїхали на місце та провели епізоотичне розслідування щодо загибелі птиці в даному населеному пункті.

В результаті були встановлені випадки загибелі птиці в особистих селянських господарствах громадян с. Штанівка. Група швидкого реагування провела епізоотичне обстеження та відбір проб біоматеріалу для проведення лабораторних досліджень.

Від загиблої птиці відібрано 8 трупів птиці для проведення патологічного розтину з наступним відбором проб для відправлення до Сумської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

29 грудня фахіві Сумської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби констатували крововиливи на серці та селезінці, ціаноз слизових оболонок та гребеня, серозно-катаральне запалення та геморагічне запалення кишечника, жовтковий перитоніт, запалення яйцеводів, синусит, пінисту рідину в трахеї, бронхах, набряк легень, крововиливи в м’язах, збільшення печінки та жовчного міхура.

30 грудня біологічний матеріал від 5 трупів птиці (кури) було направлено до Полтавської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Відповідно до звіту, виявлено РНК вірус грипу птахів (тип А).

Тож, було проведено засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії, в ході якого була визначена зона епізоотичного осередку – територія с. Штанівка Сумського району.

Буферна зона (захисту): територія навколо неблагополучного пункту (епізоотичного осередку) радіусом 3 км – с. Зарічне, с. Безсокирни, с. Дудчинки Сумського району.

До зони спостереження (нагляду) потрапили: територія навколо неблагополучного пункту (епізоотичного осередку) радіусом 10 км, до якої включено населені пункти м. Білопілля, с. Перемога, с. Горобівка, с. Вири, с. Білани, с. Котенки, с. Ганнівка-Вирівська, с. Новоандріївка, с. Воронівка, с. Москаленки, с. Куянівка, с. Нагорнівка, с. Янченки, с. Цимбалівка Сумського району.

Розроблений План оздоровчих заходів щодо ліквідації грипу птиці.

Щоб не допустити та запобігти занесенню та поширенню збудника хвороби пташиного грипу на власне подвір’я, необхідно:

– уникайте контактів домашньої птиці з дикою перелітною птицею;

– утримуйте домашню птицю закритою, ізольовано від інших тварин в загонах, огороджених сіткою;

– контролюйте щоденно фізіологічний стан птиці;

– не напувайте домашню птицю водою з відкритих водоймищ, куди мала вільний доступ дика птиця;

– не слід без потреби торкатися птиці – не тільки мертвої та хворої, але й тої, яка здається здоровою;

– уникайте контакту з поверхнями, на які могли потрапити послід та інші виділення птахів;

– постійно ведіть боротьбу з мишоподібними гризунами та шкідливими комахами;

– не купуйте м’ясо птиці на стихійних ринках, де м’ясна продукція не проходить контролю безпечності та якості харчових продуктів;

– використовуйте захисні маски та одяг, а також противірусні препарати за призначенням лікаря;

– тушки і внутрішні органи, отримані від хворої і підозрілої щодо захворювання птиці, направляють на знищення. Тушки і внутрішні органи, отримані від забою птиці, підозрюваної в зараженні, але за відсутності патологічних змін, направляють на проварювання або для виготовлення консервів. Пух і перо знищують (температура + 56 град. С знезаражує (теплова обробка) вірус – протягом 3 год, + 6о град. С – протягом 30 хв, + 65 – 70 град. С – протягом 2- 3 хв.).

В разі якщо ви побачите хворих або мертвих птахів, негайно звертайтеся до місцевих органів Держслужби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Джерело: sumypost.com

Перегляди: 202
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-sumshhyni-vyyavyly-ptashynyj-gryp-zagynulo-majzhe-sto-goliv-ptyczi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати