На Сумщині виявили пташиний грип: загинуло майже сто голів птиці

На Сумщині виявили пташиний грип: загинуло майже сто голів птиці
Фото: з відкритих джерел

На Сумщині зафіксований випадок високопатогенного грипу птиці – в с. Штанівка Сумського (Білопільського) району. Про це повідомила Річківська громада.

23 грудня до приватного сектору була завезена птиця (курка-старка) від невідомого приватного підприємця. З того часу протягом 1-5 діб загинуло 29 голів із партії закуплених птахів та 51 голова (кури, качки) домашньої птиці. Інкубаційний період становив 1-5 діб. У момент закупівлі власники звернули увагу, що птахи знаходилися у вимушеному положенні сидячи, нахохлені, відмічалася задуха та набряки, відмовлялися від їжі і води.

Падіж почався протягом доби. Одночасно спостерігали клінічні ознаки у курей, качок та гусей. Господарі птиці не відразу звернулися до фахівців ветмедицини, а саме – 28 грудня. Відразу після звернення групи швидкого реагування ветмедицини виїхали на місце та провели епізоотичне розслідування щодо загибелі птиці в даному населеному пункті.

В результаті були встановлені випадки загибелі птиці в особистих селянських господарствах громадян с. Штанівка. Група швидкого реагування провела епізоотичне обстеження та відбір проб біоматеріалу для проведення лабораторних досліджень.

Від загиблої птиці відібрано 8 трупів птиці для проведення патологічного розтину з наступним відбором проб для відправлення до Сумської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

29 грудня фахіві Сумської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби констатували крововиливи на серці та селезінці, ціаноз слизових оболонок та гребеня, серозно-катаральне запалення та геморагічне запалення кишечника, жовтковий перитоніт, запалення яйцеводів, синусит, пінисту рідину в трахеї, бронхах, набряк легень, крововиливи в м’язах, збільшення печінки та жовчного міхура.

30 грудня біологічний матеріал від 5 трупів птиці (кури) було направлено до Полтавської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Відповідно до звіту, виявлено РНК вірус грипу птахів (тип А).

Тож, було проведено засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії, в ході якого була визначена зона епізоотичного осередку – територія с. Штанівка Сумського району.

Буферна зона (захисту): територія навколо неблагополучного пункту (епізоотичного осередку) радіусом 3 км – с. Зарічне, с. Безсокирни, с. Дудчинки Сумського району.

До зони спостереження (нагляду) потрапили: територія навколо неблагополучного пункту (епізоотичного осередку) радіусом 10 км, до якої включено населені пункти м. Білопілля, с. Перемога, с. Горобівка, с. Вири, с. Білани, с. Котенки, с. Ганнівка-Вирівська, с. Новоандріївка, с. Воронівка, с. Москаленки, с. Куянівка, с. Нагорнівка, с. Янченки, с. Цимбалівка Сумського району.

Розроблений План оздоровчих заходів щодо ліквідації грипу птиці.

Щоб не допустити та запобігти занесенню та поширенню збудника хвороби пташиного грипу на власне подвір’я, необхідно:

– уникайте контактів домашньої птиці з дикою перелітною птицею;

– утримуйте домашню птицю закритою, ізольовано від інших тварин в загонах, огороджених сіткою;

– контролюйте щоденно фізіологічний стан птиці;

– не напувайте домашню птицю водою з відкритих водоймищ, куди мала вільний доступ дика птиця;

– не слід без потреби торкатися птиці – не тільки мертвої та хворої, але й тої, яка здається здоровою;

– уникайте контакту з поверхнями, на які могли потрапити послід та інші виділення птахів;

– постійно ведіть боротьбу з мишоподібними гризунами та шкідливими комахами;

– не купуйте м’ясо птиці на стихійних ринках, де м’ясна продукція не проходить контролю безпечності та якості харчових продуктів;

– використовуйте захисні маски та одяг, а також противірусні препарати за призначенням лікаря;

– тушки і внутрішні органи, отримані від хворої і підозрілої щодо захворювання птиці, направляють на знищення. Тушки і внутрішні органи, отримані від забою птиці, підозрюваної в зараженні, але за відсутності патологічних змін, направляють на проварювання або для виготовлення консервів. Пух і перо знищують (температура + 56 град. С знезаражує (теплова обробка) вірус – протягом 3 год, + 6о град. С – протягом 30 хв, + 65 – 70 град. С – протягом 2- 3 хв.).

В разі якщо ви побачите хворих або мертвих птахів, негайно звертайтеся до місцевих органів Держслужби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Джерело: sumypost.com

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-sumshhyni-vyyavyly-ptashynyj-gryp-zagynulo-majzhe-sto-goliv-ptyczi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН