На світовому ринку продовжується зниження цін на пшеницю

На світовому ринку продовжується зниження цін на пшеницю
Фото: з відкритих джерел

За оцінками комерційного директора Díaz Riganti Cereals SA Естебана Москаріелло, минулого тижня світові ціни на основні сільгосптовари, зокрема пшеницю, суттєво знизилися, повідомляє Clarin.

Зазначимо, що за результатами торгів 28 квітня на біржі СВОТ котирування пшениці знизилися на $15,7 за тонну за тиждень, до $227,7 за тонну.

Як пояснює експерт, переговори про продовження Чорноморської зернової угоди та введена країнами Східної Європи заборона на імпорт української агропродукції не сприяли активному підвищенню світових цін на пшеницю, а також на кукурудзу та сою. Зниження попиту, поліпшення погодних умов та збільшення пропозиції, навпаки, стимулювали ціни до зниження: пшениці – до мінімуму за 21 місяць, кукурудзи – до 8-місячного мінімуму, сої – до 1-місячного мінімуму. 

Також Е. Москаріелло зазначив, що для пшениці вже скоро розпочнеться новий сезон, при цьому перспективи нового врожаю наразі позитивні – в Європі, Канаді та США прогнозується достатньо високе виробництво зернової. Окрім цього, РФ укріплює свої позиції на ринку пшениці на базисі FOB, а неможливість активного експорту з України також певним чином тисне на ціни.

Окремо аналітик відзначив, що в Аргентині перспективи врожаю пшениці поки що до кінця не зрозумілі, але попередньо очікується відновлення виробництва зернової до 19,5 млн тонн.

Джерело: АПК-Інформ

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-svitovomu-rynku-prodovzhuyetsya-znyzhennya-czin-na-pshenyczyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати