На Тернопільщині уламки ракети пошкодили цистерну з добривами – аміак забруднив ґрунт і річку

На Тернопільщині уламки ракети пошкодили цистерну з добривами – аміак забруднив ґрунт і річку
Фото: з відкритих джерел

У Тернопільській області уламки ракети, збитої українськими силами ППО, пошкодили резервуари з мінеральними добривами. Унаслідок витоку забруднено ґрунт і воду в ріці Іква.

Про це повідомляє пресслужба Тернопільської обласної військової адміністрації.

“Ворожа ракета не досягла цілі і була збита силами ППО у Кременецькому районі. Уламки впали на склад мінеральних добрив і пошкодили шість резервуарів. Станом на ранок заміри не показали збільшення рівня шкідливих речовин. Однак повторні проби виявили перевищення рівня аміаку у ґрунті та річці Іква”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що екологічні наслідки не є критичним, і протягом трьох-чотирьох днів ситуація стабілізується. “Жителям територій, по руслі річки Іква Кременецького району рекомендуємо не використовувати воду з криниць як питну. Також забороняється вилов риби”, – додали в ОВА.

“Забруднення води у Кременецькому районі локалізовано. Наразі всі населені пункти, крім села Сапанів, можуть користуватися водою для побутових потреб”, – повідомив у Фейсбуці очільник Тернопільської ОВА Володимир.

Труш зазначив, що обласний лабораторний центр проводить забір води та ґрунту кілька разів на день. У селі Сапанів, яке розташоване біля річки Іква, ситуація не змінилась. Там досі показники шкідливих речовин перевищують норму.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-ternopilshhyni-ulamky-rakety-poshkodyly-czysternu-z-dobryvamy-amiak-zabrudnyv-grunt-i-richku
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати