На тлі зниження попиту ціни на кукурудзу впали до 3-річного мінімуму

На тлі зниження попиту ціни на кукурудзу впали до 3-річного мінімуму
Фото: з відкритих джерел

Грудневі ф’ючерси на кукурудзу на чиказькій СВОТ в понеділок впали до найнижчого з грудня 2020 р рівня 185,5 $/т на тлі зменшення попиту та прискорення збирання нового урожаю, а у вівторок виросли на 1% до 187,5 $/т за підтримки спекотної погоди в Бразилії, яка може затримати сівбу кукурудзи першого урожаю.

За даними МСГ США, на 17 вересня кукурудза в країні зібрана на 9% площ (7% в середньому за 5 років). Кількість посівів у доброму або відмінному стані за тиждень зменшилася на 1% до 51%.

Активний експорт кукурудзи з Бразилії кілька останніх місяців зменшує попит на американську зернову та може призвести до збільшення запасів майже до 10-річного максимуму, а скорочення попиту з боку Китаю додає трейдерам песимізму.

Експорт кукурудзи з США за тиждень виріс до 642 тис т, а загалом у 2023/24 МР вже склав 1,26 млн т, що відповідає торішнім темпам.

За даними держмитниці Китаю, в серпні країна імпортувала 1,2 млн т кукурудзи, що на 33% поступається показнику серпня 2022 р. Загалом за перші 8 місяців 2023 р імпорт кукурудзи до КНР зменшився у порівнянні з аналогічним періодом 2022 р на 12% до 14,9 млн т, тоді як імпорт пшениці виріс на 53% до 9,6 млн т, а ячменю – на 53% до 6,2 млн т.

В Україні закупівельні ціни падають на тлі майже повної зупинки експорту зерна. Так, ціни на поставки кукурудзи до портів Дунаю впали до 155 $/т, до порту Констанца – до 190-200 $/т, на кордон Україна-Угорщина – до 155-160 $/т.

Сусідні країни ЄС посилюють блокування поставок з України, тому фермерам лишається сподіватися лише на активізацію експорту гуманітарним коридором через порти Чорного моря.

На більшій частині Бразилії цього тижня посилилася спека, яка невдовзі може сягнути 40 оС, що перешкоджатиме сівбі сої та кукурудзи. За прогнозом Climatempo, високі температури та відсутність опадів уповільнять сівбу, а найгірші погодні умови очікуються у штатах Мату-Гросу, Гояс та Мату-Гросу-ду-Сул, де днями спека сягатиме 45-46 оС.

Джерело: graintrade.com.ua

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-tli-znyzhennya-popytu-cziny-na-kukurudzu-vpaly-do-3-richnogo-minimumu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати