На трьох українсько-польських прикордонних переходах скоротився обсяг передачі вантажів

На трьох українсько-польських прикордонних переходах скоротився обсяг передачі вантажів
Фото: з відкритих джерел

У квітні скоротився обсяг передачі вантажів через три з чотирьох українсько-польських прикордонних переходів. Про це йшлося під час наради представників АТ «Укрзалізниця» з польськими перевізниками, пише Rail.insider.

Так, показник вантажної роботи на прикордонному переході Ягодин—Дорогуськ скоротився до 203,1 вагона на добу. Зменшення становить 29,5 одиниці на добу порівняно із березнем. Показник є найгіршим з початку року. Передусім це пов’язано з падінням передачі вантажів у контейнерах — на 23 вагони на добу. Також фіксується зниження передачі добрив, зерна та цементу. У черзі перебували 584 вагони.

Як зауважив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, на переході працюють понад 10 польських перевізників, тож спостерігаються складнощі з координацією їхньої роботи. Тому цього тижня має відбутися зустріч, де обговорюватимуть питання поліпшення взаємодії за участю перевізників вантажів і оператора інфраструктури PKP PLK. Одним із варіантів покращення розглядають введення жорсткого графіка руху потягів.

Спостерігається скорочення передачі і через стик Мостиська—Медика. Падіння становить 17,2 вагона на добу. Тобто в середньому щодоби через перехід прямує 286,6 вагона.

Як зауважив Валерій Ткачов, обсяг передачі по стику падає третій місяць поспіль. Так, у січні показник становив 347 вагонів, у лютому — 323,5 одиниці, у березні — 303,8 вагона, а у квітні — 286,6 одиниці.

Передусім зниження пов’язано з припиненням імпорту вугілля (обсяг становив 15 вагонів на добу). Також скоротилася передача вантажів у контейнерах, металів, будматеріалів і коксу. Водночас на понад 12 вагонів зросла передача нафтопродуктів і на чотири — руди. У напрямку стику прямували 407 одиниць.

У квітні скоротилася передача вантажів через ще один польський перехід — Рава-Руська—Верхрата. Показник становив 24,8 вагона на добу. Це на п’ять одиниць менше, ніж у березні. На перехід рухалися 126 вагонів із глиною.

Водночас у квітні фіксувалася позитивна динаміка щодо передачі вантажів через прикордонний перехід Ізов—Грубешув. Загалом за минулий місяць через стик передали понад 1 млн т вантажів у понад 17,7 тис. вагонів. Середньодобовий обсяг передачі зріс на 28,2 одиниці, до 590,5 вагона на добу. Це є і найкращим показником з початку року. Передусім покращення пов’язано зі збільшенням передачі руди через стик — на 38 вагонів на добу. Також на 4,2 одиниці зріс показник передачі зернових. Водночас спостерігається скорочення кількості вагонів, що прямують щодоби через стик із такими вантажами, як метали, вантажі у контейнерах, добрива, олія та вугілля.

На перехід Ізов—Грубешув прямувало 4068 вагонів. Значне накопичення спостерігалося щодо руди (понад 1800 вагонів), макухи і шротів (більше 800 одиниць) та олії (понад 400 вагонів). Щодо останніх двох номенклатур УЗ минулого тижня ввела конвенцію на відвантаження.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-troh-ukrayinsko-polskyh-prykordonnyh-perehodah-skorotyvsya-obsyag-peredachi-vantazhiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН