На трьох українсько-польських прикордонних переходах скоротився обсяг передачі вантажів

На трьох українсько-польських прикордонних переходах скоротився обсяг передачі вантажів
Фото: з відкритих джерел

У квітні скоротився обсяг передачі вантажів через три з чотирьох українсько-польських прикордонних переходів. Про це йшлося під час наради представників АТ «Укрзалізниця» з польськими перевізниками, пише Rail.insider.

Так, показник вантажної роботи на прикордонному переході Ягодин—Дорогуськ скоротився до 203,1 вагона на добу. Зменшення становить 29,5 одиниці на добу порівняно із березнем. Показник є найгіршим з початку року. Передусім це пов’язано з падінням передачі вантажів у контейнерах — на 23 вагони на добу. Також фіксується зниження передачі добрив, зерна та цементу. У черзі перебували 584 вагони.

Як зауважив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, на переході працюють понад 10 польських перевізників, тож спостерігаються складнощі з координацією їхньої роботи. Тому цього тижня має відбутися зустріч, де обговорюватимуть питання поліпшення взаємодії за участю перевізників вантажів і оператора інфраструктури PKP PLK. Одним із варіантів покращення розглядають введення жорсткого графіка руху потягів.

Спостерігається скорочення передачі і через стик Мостиська—Медика. Падіння становить 17,2 вагона на добу. Тобто в середньому щодоби через перехід прямує 286,6 вагона.

Як зауважив Валерій Ткачов, обсяг передачі по стику падає третій місяць поспіль. Так, у січні показник становив 347 вагонів, у лютому — 323,5 одиниці, у березні — 303,8 вагона, а у квітні — 286,6 одиниці.

Передусім зниження пов’язано з припиненням імпорту вугілля (обсяг становив 15 вагонів на добу). Також скоротилася передача вантажів у контейнерах, металів, будматеріалів і коксу. Водночас на понад 12 вагонів зросла передача нафтопродуктів і на чотири — руди. У напрямку стику прямували 407 одиниць.

У квітні скоротилася передача вантажів через ще один польський перехід — Рава-Руська—Верхрата. Показник становив 24,8 вагона на добу. Це на п’ять одиниць менше, ніж у березні. На перехід рухалися 126 вагонів із глиною.

Водночас у квітні фіксувалася позитивна динаміка щодо передачі вантажів через прикордонний перехід Ізов—Грубешув. Загалом за минулий місяць через стик передали понад 1 млн т вантажів у понад 17,7 тис. вагонів. Середньодобовий обсяг передачі зріс на 28,2 одиниці, до 590,5 вагона на добу. Це є і найкращим показником з початку року. Передусім покращення пов’язано зі збільшенням передачі руди через стик — на 38 вагонів на добу. Також на 4,2 одиниці зріс показник передачі зернових. Водночас спостерігається скорочення кількості вагонів, що прямують щодоби через стик із такими вантажами, як метали, вантажі у контейнерах, добрива, олія та вугілля.

На перехід Ізов—Грубешув прямувало 4068 вагонів. Значне накопичення спостерігалося щодо руди (понад 1800 вагонів), макухи і шротів (більше 800 одиниць) та олії (понад 400 вагонів). Щодо останніх двох номенклатур УЗ минулого тижня ввела конвенцію на відвантаження.

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-troh-ukrayinsko-polskyh-prykordonnyh-perehodah-skorotyvsya-obsyag-peredachi-vantazhiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    7 Грудня

    УЗ підніме тариф на вантажні перевезення на 37%, – ЗМІ

    Пляшки з молоком в магазинах можуть зменшитися до 770 мілілітрів

    В Україні падають попит та ціни на імпортні помідори

    “Контінентал” звільнив шістьох працівників через скандал із шокуючим знущанням над кабанами

    6 Грудня

    Український біометан у перспективі може витіснити російський газ із європейського ринку

    Біткоїн за енергетик. Binance і Carlsberg Ukraine випустили лімітовану серію Battery. Що з цього вийшло?

    Продукти тваринницької галузі – одні з найперспективніших на світовому ринку

    На Харківщині потенційно забруднено вибухівкою третина сільськогосподарських угідь

    Україна експортуватиме до ЄС молочну продукцію з іншою термічною обробкою

    Нові часи на ринку олійних – пальмова олія стала дорожчою, ніж соєва та соняшникова

    БІЛЬШЕ НОВИН