На українців чекає різке подорожчання алкоголю: як не купити фальсифікат і скільки доведеться платити

На українців чекає різке подорожчання алкоголю: як не купити фальсифікат і скільки доведеться платити

В Україні вже незабаром на 10-15% можуть подорожчати всі алкогольні напої. Кабінет міністрів розробив постанову, яка передбачає підвищення акцизів на алкогольні напої та підвищення мінімальних цін на міцні напої. Частина експертів вважає: чим вищі податки, тим швидше зростатиме тіньовий сектор. Сайт Сегодня з’ясував, як зміняться ціни на алкогольні напої і як не купити нелегальний продукт.

Як виростуть ціни

Останній раз мінімальні ціни на алкоголь переглядали в листопаді 2016 року. У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі впевнені: з того моменту ситуація на ринку кардинально змінилася і зараз назріла необхідність ціни піднімати. Якщо мінімальні ціни виростуть, продавці зможуть переглянути цінники на алкоголь в бік збільшення, а українцям доведеться платити більше.

Пропонується здійснити коригування розмірів мінімальних оптововідпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних. На горілку і лікерогорілчані вироби ціни збільшать на 7,64 11,3%; віскі, ром і джин на 3,5 4,6 %; коньяк (бренді) на 3,4 6,1%; вина з додаванням спирту, ігристе і вермути на 1,7 1,8%, говориться в проекті постанови Кабміну про підвищення цін.

Наприклад, якщо раніше пляшка горілки (0,75 літра) повинна була коштувати не менше 69 гривень, після перегляду мінімальних цін напій подорожчає майже на десять гривень. Вермути та вина подорожчають приблизно на тричотири гривні.
 

Наскільки можуть підвищити ціни:

 • 0,7 літра горілки 79,55 гривні
 • Тризірковий коньяк 119,46 гривні
  Паралельно з цим Кабінет міністрів зареєстрував законопроект про підвищення акцизів на алкоголь. Так, виробникам алкоголю доведеться платити в бюджет на 8-11% більше. Таке рішення, впевнений директор Асоціації постачальників в торгові мережі Олексій Дорошенко, призведе до подорожчання алкоголю на 15%. При цьому з огляду на, що нелегальна продукція може бути в кілька разів дешевше, таке рішення, впевнений експерт, може зіграти на руку тіньовим виробникам.

  Як відзначають в Міністерстві фінансів, подорожчання алкоголю на загальну інфляцію в Україні не вплине. В середньому сім’я витрачає на спиртні напої 2,4% свого бюджету. Дане підвищення не чинить істотного впливу на рівень споживчої інфляції в Україні, оскільки витрати на придбання алкогольної продукції, за даними Державного комітету статистики, становлять близько 2,4%, зазначили у відомстві.

  Як не купити нелегальний алкоголь

  В Україні велика частина міцного алкоголю нелегальна продукція, впевнені експерти. З таких напоїв не потрібно платити податки, акцизи, тому і вартість їх може бути в кілька разів менше. Наприклад, зараз мінімальна ціна на горілку, яку встановив Кабмін 70 гривень за 0,75 літра. Якщо алкоголь коштує дешевше, швидше за все це нелегальна продукція.

  У нас зараз тіньовий ринок захльостує легальний. Якщо ми говоримо по міцний алкоголь, то цифри нечувані. У нас два напої користуються найбільшим попитом це пиво і горілка. Вина складають всього 5-7% від нашого споживання. Слабоалкогольна продукція теж небагато, міцні напої, такі як віскі, джин, займають частку буквально в кілька відсотків. Підвищення акцизів заганяє ринок міцного алкоголю в тінь, розповідає Олексій Дорошенко.

  Кілька років тому за оцінками виробників в сегменті міцного алкоголю рівень тіні досягав 50%. Зараз же виробники оцінюють частку тіні в 80%. Легальний алкоголь можна купити в великих магазинах, а нелегальним алкоголем забита вся інша країна. Легальна горілка коштуватиме приблизно 78 гривень, а нелегальна 30-35 гривень. Підвищення акцизу на 11% призведе до того, що ціна виросте на 15%. Горілка має зрости в ціні на 9-10 гривень, розповідає експерт.

  Як купити легальний алкоголь, поради експерта:
  Купувати алкоголь краще у великих спеціалізованих магазинах
  Акцизна марка повинна бути цілісною, при бажанні можна вимагати сертифікат на алкоголь
  Вартість алкоголю не повинна бути менше мінімальних цін, встановлених Кабміном

   

  Відзначимо, алкогольне отруєння одна з найпоширеніших причин передчасної смерті українців. Згідно з даними статистики, українці частіше вмирають від отруєння алкоголем і викликаних алкоголізмом хвороб, ніж гинуть в ДТП. Як раніше писав сайт Сегодня”, очікувана тривалість життя українця 66,3, а українки 76,1 року.

  Ризик для чоловіка померти у віці до 60 років – 40%, в той час як в Швейцарії не доживають до 60 років всього 8% чоловіків. Це означає, що з 100 народжених хлопчиків в Україні до пенсії доживуть тільки 60, а в Швейцарії – 92. Для прикладу розглянемо долю 100 000 новонароджених українців. За статистикою, 790 осіб помруть у віці до одного року. 10 000 українців не доживуть до 35 років, і 25 000 – до 60 років. З цих 100 000 вісьмох погубить туберкульоз, двоє помруть від наслідків ВІЛ, 184 – від онкологічних захворювань, 16 осіб погубить алкоголь, 12 розіб’ються в ДТП, п’ятеро людей потонуть. Крім того, 12 осіб покінчать життя самогубством.

  Я думаю, що той, хто хоче купити легальний алкоголь, знає, де його купувати. Основне правило купити у великому магазині. Але і це не панацея. Контрафактний алкоголь там купити складніше, розповідає Дорошенко.
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-ukrayinciv-chekaye-rizke-podorozhchannya-alkoholyu-yak-ne-kupyty-falsyfikat-i-skilky-dovedetsya-platyty
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати