На Вінниччині через посуху очікується зменшення врожаю 

На Вінниччині через посуху очікується зменшення врожаю 
Фото: з відкритих джерел

На Вінниччині через посуху очікується зменшення врожаю сільськогосподарських продовольчих культур на 10-12%.

Про це повідомив голова Вінницької ОВА Сергій Борзов, передає Укрінформ.

«Якщо в мирний час хід посівної переважно визначала погода, сьогодні – лінія фронту. І саме на аграрну Вінницьку область великі очікування – нашим аграріям годувати Україну і світ. Минулий рік для Вінниччини був багатий на рекорди зі збирання агрокультур. До речі, у 2021-му зібрали найбільший врожай гречки за останні декілька років. За прогнозами, цього року врожай буде меншим на 10-12%. Причина – засуха», – написав Борзов.

Він зазначив, що попри несприятливі погодні умови Вінниччина буде з хлібом. Позаяк у регіоні стовідсотково засіяли прогнозовані площі ярих зернових. Також аграрії області нещодавно завершено посів цукрових буряків ( 50 тис. га), соняшник ( 306, 3 тис. га) та просо ( 1,3 тис. га).

Сільськогосподарські підприємства усіх категорій продовжують сіяти кукурудзу на зерно, гречку та сою. Станом на 20 травня на Вінниччині кукурудзу з прогнозованої площі 439,8 тис. га, посіяно на 396,4 тис. га (90%), гречки – із запланованих 7,4 тис. га посіяно на площі 4,5 тис. га (61 %), сої – із 87,4 тис. га очікуваних на 59,6 тис. га (68 %).

Як повідомлялося, на Вінниччині в 2022 році ярі культури планується посіяти на площі 1172 тис. га., що на 7 тис. га більше ніж в минулому році. З них ярі зернові (яра пшениця, ячмінь, горох, овес, кукурудза, гречка. просо) на площі 552 тис. га. Технічні культури (цукрові буряки, соняшник, сою) – на площі 447 тис. га.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-vinnychchyni-cherez-posuhu-ochikuyetsya-zmenshennya-vrozhayu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати