Tempo950x100

Tempo300x100

На Вінниччині запустили роботизовану ферму

На Вінниччині запустили роботизовану ферму

Тут встановили обладнання компанії «ДеЛаваль» VMS V300, яке наразі не має аналогів ані в Україні, ані на пострадянському просторі, як запевнив співзасновник Villa Milk, директор агрофірми «України – О» Михайло Федчишен.

На комплексі працює два роботи, уточнив він. Усі виробничі процеси на фермі повністю автоматизовані, керувати ними можна як безпосередньо на місці, так і віддалено. Робот-дояр обладнаний контрольною функцією InControl, яка фіксує великий обсяг даних від кожної корови під час кожного доїння, обробляє їх, аналізує і передає у вигляді візуальних звітів.

Таке обладнання дозволяє отримати молоко найвищої якості.

Корови на фермі перебувають на безприв’язному утриманні, вода та їжа доступні їм цілодобово, а акомпанементом звучить класична музика.

Тваринницький комплекс розрахований на 144 голови дійного стада.

«За використання сучасної системи доїння надої від кожної корови збільшилися на 1,5-2 л, – зазначив Михайло Федчишен. – Сьогодні продуктивність становить у середньому 30 л на добу. Тобто загальна потужність цього комплексу – понад 4 тонни молока».

Роботизована ферма – це другий комплекс Villa Milk. Першу – напівзруйновану – молочну ферму повністю модернізували у 2015 році. Дійне стадо наразі нараховує 275 корів, а загальне поголів’я ВРХ – 660 голів.

За словами Михайла Федчишена, у майбутньому компанія має намір вийти на 360 голів дійного стада. «Адже маємо ще два напівзруйновані приміщення, які в перспективі плануємо відремонтувати і перетворити на сучасні автоматизовані ферми», – зауважив Михайло Федчишен.

Молоко з роботизованої ферми потрапляє на переробний завод Villa Milk, що розташований за 60 м. Він випускає понад 20 найменувань молочної продукції під однойменним брендом.

Джерело: AgroTimes

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-vinnychchyni-zapustyly-robotyzovanu-fermu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати