На водоймах України розпочинається сезон риболовлі

На водоймах України розпочинається сезон риболовлі
Фото: з відкритих джерел

20 червня на переважній більшості водойм України закінчилася весняно-літня нерестова заборона на лов риби. Відтепер розпочинається рибальський сезон.

Водночас закликаємо рибалок не забувати про дотримання Правил любительського і спортивного рибальства.

Так, любительський лов водних біоресурсів дозволяється вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п’яти на особу та спінінгом. Добова норма вилову риби становить 3 кг (або трофей).

Крім того, мінімальні розміри риб, які дозволені до вилову рибалкам-любителям у внутрішніх водоймах:

сом – 70 см,

судак – 42 см,

сазан і щука – по 35 см,

лящ – 32 см,

короп – 25 см,

лин – 20 см,

плітка – 18 см та інші.

При цьому заборонено виловлювати ті види риб, які занесені до Червоної книги України (білуга, осетер, севрюга, стерлядь, харіус європейський, дунайський та чорноморський лососі, вирезуб причорноморський, марена дніпровська, берш, карась золотий тощо).

Водночас на період дії воєнного стану обласними військовими адміністраціями та Державною прикордонною службою можуть встановлюватися додаткові заборони, зокрема, на пересування маломірних плавзасобів, здійснення любительського рибальства у комендантську годину та інші.

За порушення правил рибальства передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Так, за 1 екз. незаконно впійманого сома порушнику доведеться сплатити 5117 грн, сазана (коропа) – 3706 грн, судака – 3587 грн, щуки – 3468 грн, окуня – 3162 грн, ляща – 1649 грн, лина – 1598 грн, карася сріблястого – 1581 грн, плітки, краснопірки, та плоскирки – по 1 564 грн тощо.

Шановні рибалки, будьте відповідальними та пам’ятайте, що дотримання правил рибальства – це збереження та примноження водних біоресурсів нашої країни.

на водоймах україни розпочинається сезон риболовлі
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-vodojmah-ukrayiny-rozpochynayetsya-sezon-rybolovli
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати