На Закарпатті видобуватимуть сіль – виробництво може перекрити потреби країни на 100%

На Закарпатті видобуватимуть сіль – виробництво може перекрити потреби країни на 100%
Фото: з відкритих джерел

На Закарпатті видобуватимуть технічну та харчову сіль у Буштинському родовищі, це може перекрити потреби країни на 100%.

Про це повідомив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита, передає Укрінформ.

“Закарпаття готується прийняти естафету найпотужнішого виробника солі в Україні. Нарешті можемо повідомити, що на території Буштинської громади Тячівського району стартували роботи в межах інвестиційної угоди з ТОВ «Катіон інвест». Мова про кейс, котрий дозволить розробляти Буштинське соляне родовище та добувати до 150 тисяч тонн солі на місяць методом підземного вилуговування через бурові свердловини з поверхні землі”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в Буштині після попередніх геологічних досліджень виявили колосальний соляний пласт – від 35 до 500 метрів.

Зараз, за словами Микити, вже розпочалися інженерні роботи з будівництва під’їзної дороги, розмітки бурових майданчиків, облаштували місця для працівників, закупили сучасне обладнання для глибокого промислового буріння.

За інформацією фахівців, вже через 6 місяців буде перша добута сіль. Родовище зможе забезпечити 100% потреби України у технічній солі, яку постачатимуть для утримання доріг у зимовий період. Зараз потреба країни в такій солі – до 450 тисяч тонн на сезон.

Після планового розвитку інфраструктури підприємство розпочне постачання столової солі для населення.

В ОВА зазначають, що надали інвестору максимально сприятливі умови, домовилися про розгляд додаткових опцій у межах індустріального парку, котрі дозволять підприємству швидше розвиватися.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-zakarpatti-vydobuvatymut-sil-vyrobnycztvo-mozhe-perekryty-potreby-krayiny-na-100
Like
Цікаво
Подобається
3
Сумно
Нічого сказати
2