На Закарпатті збирають врожай овочів, який має покрити дефіцит: які ціни прогнозують

На Закарпатті збирають врожай овочів, який має покрити дефіцит: які ціни прогнозують
Фото: з відкритих джерел

Через окупацію півдня маємо ризик незабаром зіткнутися з дефіцитом овочів, аби виправити ситуацію, на Закарпатті фермери засіяли удвічі більше землі.

Закарпатські фермери збирають урожай капусти й не приховують розчарування. Кажуть, її геть мало – все зіпсувала погода, йдеться в сюжеті ТСН.

А попит тим часом– шалений. Окрім західних областей, цього року овочі забирають ще й на столицю та Харків. За тиждень-два збиратимуть перець та помідори, цього року висадили вдвічі більше.

«Два з половиною місяці тільки один дощ був. Засуха страшна», – кажуть фермери.

Та попри спеку з томатами та перцем будемо, але дозволити їх собі зможуть не усі, транспортування через усю країну- збільшить ціну. «Люди кажуть – я би дав і по 20, але все одно у Києві вона буде по 60. Вони не дивляться, що взяли по 10 і трохи своєї націнки, а по максимуму», – констатує фермер.

До прикладу, капусту із Закарпаття оптовики забирають по 30 гривень за кіло, а на столичному ринку продають за 50. «Цей рік набагато вищі ціни. Ну на гривень 20, 30, 40 – дивлячись що», – кажуть продавці.

Тож не усім тепер овочі по кишені. Найбільше закарпатські фермери здивовані попитом на кабачок. Минулого року його навіть сіяти не хотіли: віддавати по 2 гривні за кілограм було невигідно, а нині- ціна зросла вдесятеро. «Основа був на кормовий, для худоби, бо не вигідно було його рвати маленьким. Ну, а цього року Херсон менше постачає то і ціна більша», – каже фермерка Марина Кинів.

Пан Іван городину садить усе життя, ледь стримує сльози, щойно згадує херсонський чорнозем. «Привозили багато до нас кавунів за безцінь, безкоштовно практично – по дружньому. Невиправний удар прийняла на себе земля, яка сьогодні майже плаче разом з народом України. Вона годувала людей України, а зараз не може цього робити», – каже чоловік.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-zakarpattya-zbyraye-vrozhaj-yakyj-maye-pokryty-deficzyt-yaki-cziny-prognozuyut
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  17 Червня

  Аграрії під загрозою: спрощену систему оподаткування можуть ліквідувати

  У травні сапери очистили і повернули аграріям в користування майже 30 тис. га сільгоспземель

  Морозиво з беконом та бородинським хлібом — львівський сімейний бренд створює нові смаки

  У Німеччині інфіковане АЧС м’ясо потрапило в магазин

  На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

  Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

  В Україні дорожчає м’ясо: скільки коштують свинина та сало

  “Питання продовольчої безпеки”: Молочні підприємства закликають уряд не вимикати їм електроенергію

  Виробництво зернових буде збитковим, заробити допоможуть соняшник та ріпак, – дослідження

  Полуниця, черешня, лохина: які ціни на ягоди

  БІЛЬШЕ НОВИН