Національна електронна біржа змушена стати на захист інтересів свого клієнта проти чиновників ФДМУ та ДП «Укрспирт»

Національна електронна біржа змушена стати на захист інтересів свого клієнта проти чиновників ФДМУ та ДП «Укрспирт»
Фото: з відкритих джерел

Керівництво Національної електронної біржі – найбільшого та авторитетного в Україні електронного торгового майданчика системи «Прозоро.Продажі» – заявило про свою готовність зробити ряд кроків і дій на захист інтересів свого клієнта, який став переможцем електронних торгів із приватизації Косарського спиртзаводу в Черкаській області, але не отримав можливість підписати приватизаційний договір і розпочати господарську діяльність на цьому об’єкті.

Про це повідомляється на офіційному сайті Національної електронної біржі.

«Для нашого клієнта ТОВ «Агрофірма ім.Горького» це був їхній перший досвід покупки в системі «Прозоро.Продажі», вони довірилися нашій консультації та в результаті перемогли у чесних торгах. Супроводжуючи Клієнта в процесі аукціону, ми бачили, що він вигравав на межі свого економічного інтересу до цього об’єкта і ціна, яка сформувалася внаслідок торгів, – значно вища за вигідну ціну придбання подібного активу», – сказано на сайті НЕБ.

Уточнюється, що 1 листопада 2021 року на електронних торгах із приватизації Косарського спиртзаводу ціна покупки зросла у 3,3 рази зі стартових 49,4 мільйонів до 162 мільйонів гривень (без ПДВ). У торгах взяли участь 8 компаній, переможцем стало ТОВ Агрофірма ім. Горького», що входить до складу агрохолдингу Ristone Holdings.

Проте вже після фіксації перемоги в приватизаційному аукціоні покупець виявив, що 50% ємностей для зберігання готової продукції Косарського спиртзаводу зайняті під відповідальне зберігання 300 тис. літрів спирту, заарештованого в рамках відкритої у 2012 році кримінальної справи.

«І ця обставина не дозволяє покупцеві цілісного майнового комплексу розпочати виробничу діяльність та компенсувати йому суттєві інвествитрати щодо купівлі та модернізації заводу», – констатується на сайті Національної електронної біржі.

НЕБ підтверджує заяву переможця аукціону, що наявність обтяжень на цілісний майновий комплекс Косарського спиртзаводу не було відображено у документації аукціону ні з боку ФДМУ, ні з боку ДП «Укрспирт». Керівництво НЕБ вважає таку ситуацію неприпустимою та дискредитуючою базові засади прозорості та відкритості системи державної приватизації.

Читайте також: Як Фонд держмайна України відбиває в інвесторів бажання брати участь у приватизації

За словами керівництва НЕБ, переможець торгів не відмовляється підписати акт купівлі-продажу приватизованого підприємства. Проте він виставляє справедливі та розумні вимоги до керівництва ДП «Укрспирт» – вивезти та розмістити в інших складських ємностях заарештований спирт, та ФДМУ – відобразити зобов’язання держструктур із вивезення заарештованої продукції у тексті договору купівлі-продажу Косарського спиртзаводу.

«Однак, ДП «Укрспирт» говорить про те, що їм нема куди вивезти цей спирт, Фонд заявляє, що не може змінювати типовий Договір та внести до нього зобов’язання щодо вивезення спирту. І в результаті ми маємо абсурдну ситуацію – найдорожчий за результатами електронних торгів спиртзавод у системі «завис» незрозуміло на який проміжок часу, наш Клієнт не може вступити у права власності та розпочати виробництво, держава не може отримати гроші до бюджету та зняти з себе зобов’язання за вмістом цього заводу. При цьому вирішення проблеми лежить на поверхні і цілком підпадає під функціонал держструктур – ДП «Укрспирт» та ФДМУ – організація вивезення 300 тис. літрів спирту заради наповнення бюджету на 200 мільйонів гривень!», – резюмується на сайті Національної електронної біржі.

Керівництво Національної електронної біржі, як партнер ТОВ «Агрофірма ім.Горького» щодо участі в приватизації, змушене безпосередньо взяти участь у вирішенні цієї проблеми – готується низка звернень до уповноважених органів державної влади. При цьому НЕБ «висловлює надію, що до питання підключаться всі відповідальні державні структури і рішення про місце вивезення заарештованого спирту буде знайдено найближчим часом».

За словами керівництва Національної електронної біржі, інакше ситуація навколо приватизації Косарського спиртзаводу в очах потенційних інвесторів та учасників приватизаційних аукціонів дискредитуватиме саму ідею прозорої та взаємовигідної приватизації державних підприємств. У такому разі кількість учасників приватизаційних торгів в Україні піде на спад, оскільки бізнес не готовий в умовах кризи «заморожувати» інвестиції у чиновницьких помилках та їхній байдужості до результатів власної роботи.

Перегляди: 10
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/naczionalna-elektronna-birzha-zmushena-staty-na-zahyst-interesiv-svogo-kliyenta-proty-chynovnykiv-fdmu-ta-dp-ukrspyrt
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1