Надійний захист – врожай без втрат

Надійний захист – врожай без втрат
Фото: з відкритих джерел

Пероноспроз із року в рік стає причиною суттєвих втрат врожайності соняшника та сої. Так, за сприятливих для розвитку хвороби умов втрати врожаю соняшника можуть сягати від 30% й навіть до 60%, сої – від 40% і вище. Тому сьогодні, коли Україною проходять зливові дощі, фахівці компанії Ukravit радять приділити посилену увагу профілактичним, а якщо рослини вже мають візуальні ознаки – то й лікувальним обробкам цих культур.

«Довгоочікувані опади на початку червня в поєднанні із позитивними температурами повітря створюють передумови до інфікування рослин соняшника і сої пероноспорозом та іншими хворобами, – зазначає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець. – Й окремі області вже відчули це на собі: у ряді регіонів рослини соняшника, особливо ранніх строків сівби, вже подекуди уражені пероноспорозом, фомозом, септоріозом. Щодо сої, то на цій культурі лише починають проявлятися пероноспороз, фузаріоз  та септоріоз, однак і вона за поточних гідротермічних умов може опинитися в зоні ризику. Тому в цілях профілактики та за перших візуальних ознак прояву хвороб я рекомендую провести фунгіцидні обприскування відповідними фунгіцидами: так ви убезпечите культури від інфікування та пов’язаних із цим загроз і вбережетесь від потенційних втрат майбутньої врожайності».

Для захисту соняшника та сої від пероноспорозу, а також картоплі від фітофторозу та винограду від мілдью Олександр рекомендує обрати комбінований фунгіцид профілактичної та лікувальної дії Захист (цимоксаніл, 250 г/кг + металаксил, 100 г/кг). Цимоксаніл у його складі забезпечує лікувальну та антиспоруляційну дію, зупиняє процес обміну речовин гриба, сповільнює та припиняє життєві процеси, що проходять у клітинах. Проникаючи через листя та перерозподіляючись у тканинах рослин (трансламінарна дія), він знищує патоген, що почав розвиватись, навіть через 1-2 дні після зараження. Металаксил володіє потужною системною дією із лікувальними та викорінюючими властивостями; він порушує у патогенів синтез нуклеїнових кислот та інгібує РНК – полімеразу (порушується білковий обмін збудника).

Фунгіцид надійно контролює збудників несправжніх грибів у посівах соняшника, сої, винограду та овочевій групі. Він володіє лікувальною та антиспоруляційною дією і здатен пригнічувати постінфекційні стадії розвитку грибів. А завдяки високій системності препарат забезпечує тривалу захисну дію та захист навіть необроблених частин рослин і нових приростів. При цьому за його застосування мінімізуються ризики виникнення у патогенів резистентності. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/nadijnyj-zahyst-vrozhaj-bez-vtrat
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати