Надзвичайно низьких цін на лохину вдалося уникнути

Надзвичайно низьких цін на лохину вдалося уникнути
Фото: з відкритих джерел

Надзвичайно низьких цін на лохину, які очікували ягідники України цього сезону, вдалося уникнути. Ціни втримались на рівні попереднього року, і навіть більше – експорт української лохини суттєво виріс.

Про це в коментарі SEEDS розповів Тарас Баштанник, керівник Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

«Насправді, сказати, що зараз рекордно низькі ціни на лохину не можна, тому що наразі найнижча ціна була по ринку в середньому, 80 гривень ціна з поля. Але і минулого року вона теж була 80.

Тому в порівнянні з минулим роком ціни у цьому відношенні не нижчі, вони такі самі в гривні. А в доларах навіть вищі, тому що курс минулого року був десь 41, 42 навіть, а зараз 37 (грн за долар – ред.).

Тому, що стосується лохини, такого падіння цін, яке очікувалось, немає, принаймні наразі, але будемо спостерігати. Хоча з врожайністю все добре», – каже Тарас Баштанник.

Читайте також: Історично низькі ціни на літню малину шокували українських виробників

Водночас в порівнянні з минулим і багатьма попередніми роками, зросли показники експорту цих ягід, що дозволило, зокрема, встояти цінам на внутрішньому ринку.

«Суттєво виріс експорт. Ми ще не володіємо конкретними цифрами, але очевидно, що на експорт лохини поїхало на порядок більше, ніж це було минулого року, чи позаминулого. Я думаю, що це якраз і дозволило цінам на внутрішньому ринку втриматися.

Я думаю, що через тиждень півтора ціни на лохину навіть підуть вгору, тому що основний, масовий збір буде вже фактично завершуватись.

Хоча й бачимо, що споживання потроху починає просідати, оскільки люди вже поїли лохини, і переходять на серпневі традиційні позиції: кавун, персик, і так далі», – зазначає Тарас Баштанник.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/nadzvychajno-nyzkyh-czin-na-lohynu-vdalosya-unyknuty
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати