Найбільший імпортер пшениці у світі купуватиме українське зерно всупереч бажанню рф

Найбільший імпортер пшениці у світі купуватиме українське зерно всупереч бажанню рф
Фото: з відкритих джерел

Єгипет розкритикував вихід Росії з ініціативи з експорту українського зерна і заявив, що продовжить імпортувати українську пшеницю навіть після краху угоди.

Таку заяву зробив міністр поставок Єгипту Алі аль-Мусейлехи, закликавши російського агресора переглянути своє рішення щодо зернової угоди. Міністр також зазначив, що Єгипет, який є одним з найбільших імпортерів пшениці в світі, планує продовжувати отримувати українську пшеницю через Європу, повідомляє Bloomberg.

“Ми незадоволені виходом Росії з угоди ООН з експорту зерна”, – заявив міністр, зазначивши, що економіка Єгипту постраждала через зростання цін на зерно після вторгнення Росії в Україну минулого року. 

Уряд Єгипту також веде переговори з Об’єднаними Арабськими Еміратами про фінансування в розмірі 400 мільйонів доларів, щоб допомогти їм придбати товар.

Зауважимо, у кремлі відмовилися від продовження “зернової угоди”, дія якої завершилася 17 липня.

Що відомо про “зернову угоду”

Угода, відома як Чорноморська зернова ініціатива, була укладена окремо між росією та ООН й Україною та ООН за посередництва Туреччини в липні 2022 року у Стамбулі. Потім її кілька разів продовжували. Наразі термін її дії закінчується 17 липня.

Робота зернового коридору останніми місяцями практично заблокована російською стороною. Ще перед крайнім продовженням угоди, яке було здійснено в травні, рф погрожувала виходом із домовленостей і вимагала виконання низки своїх умов. Ішлося, зокрема, про розблокування зарубіжних активів та рахунків російських компаній, пов’язаних із продовольством та добривами, а також поновлення постачання сільгосптехніки, запчастин та сервісного обслуговування. Крім того, рф хотіла відновлення роботи аміакопроводу “Тольятті-Одеса” та перепідключення “Россільгоспбанку” до системи SWIFT.

Однак нещодавно в росії вкотре заявили про плани зупинити роботу коридору після завершення цього терміну.

Своєю чергою заступник міністра аграрної політики і продовольства України Тарас Висоцький розповідав про наявність альтернативного плану продовження експорту агропродукції, якщо росія вийде з домовленостей. Ішлося про те, щоб розширити пропускну спроможність Дунайського регіону і збільшити можливості з перевалки там. Крім того, триває введення в експлуатацію додаткових пунктів переходу й сухих портів на західному кордоні з Польщею і Румунією.

Джерело: УНІАН

Перегляди: 10
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/najbilshyj-importer-pshenyczi-u-sviti-kupuvatyme-ukrayinske-zerno-vsuperech-bazhannyu-rf
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати