ЛЬВ В 950Х100 06

ЛЬВ В 950Х100 06

Найбільший виробник курятини в Україні викупив частину своїх боргів за 95% від номіналу

Найбільший виробник курятини в Україні викупив частину своїх боргів за 95% від номіналу
Фото: з відкритих джерел

Компанія “Миронівський хлібопродукт” (MHP SE) Юрія Косюка, один з найбільших аграрних холдингів України, вдруге за останні місяці достроково викупила частину своїх євробондів із погашенням у травні 2024 року. Про це йдеться в повідомленні MHP на ірландській біржі Euronext.

У листопаді 2023 року після викупу третини бондів за 85% від номіналу загальна сума випуску скоротилася з $500 млн до $349 млн.

Тепер компанія викуповує бонди за 95% від номіналу на загальну суму $138 млн.

“23 січня 2023 року, згідно з умовами меморандуму про тендерну пропозицію, власникам облігацій […] буде виплачено компенсацію в розмірі $950 за кожні $1000 основної суми облігацій”, – йдеться в розміщеному вчора біржовому повідомленні.

Облігації, викуплені в рамках тендерної пропозиції, будуть анульовані.

Після операції загальна сума випуску євробондів скоротиться до $211 млн.

Наприкінці вересня стало відомо, що MHP SE бере кредит на суму до $400 млн, щоб рефінансувати євробонди-2024. Тоді ж компанія вперше запропонувала власникам достроково продати облігації.

Миронівський хлібопродукт (МХП) – найбільший виробник курятини в Україні й експортер цієї продукції в ЄС. За даними компанії, вона займає понад 55% українського ринку виробництва курятини та 35% її споживання. МХП представлений торговими марками “Наша Ряба”, “Легко”, “Бащинський”. Юрій Косюк через компанію WTI Trading Limited володіє 59,7% акцій МХП. Основні потужності групи розташовані в Україні, також вона має фабрики в Словенії, Сербії, Хорватії й Боснії та Герцеговині (через Perutnina Ptuj).

Група має у своєму портфелі ще два випуски бондів, але з пізнішим терміном погашення: облігації-2026 на $550 млн під 6,95% і облігації-2029 на $350 млн під 6,25%.

За даними Опендатаботу, п’ять підприємств МХП входять до десятки найбільш дохідних компаній агросектора. Йдеться про Вінницьку птахофабрику, Миронівську птахофабрику, Зернопродукт МХП, Урожай та Оріль-Лідер. Саме на ці підприємства припадає левова частка сукупного доходу топу компаній за показниками 2022 року — 65%, або 63,2 млрд грн.

Джерело: LIGA.Бізнес

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/najbilshyj-vyrobnyk-kuryatyny-v-ukrayini-vykupyv-chastynu-svoyih-borgiv-za-95-vid-nominalu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    9 Вересня

    Вдосконалення збору наукових даних та стратегічне планування у рибному господарстві – крок до ефективного управління галуззю

    Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні зростають на прогнозах скорочення урожаю та дефіциту пропозицій

    Аграріям презентували проєкт “Земельний банк” для оренди державних земель с/г призначення

    Зростання цін на олію та шрот підтримує ціни на соняшник в Україні

    В Україні відсутня культура споживання яловичини

    Уряд збільшив статутний капітал Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

    В Україні зібрано понад 35 млн тонн нового врожаю

    Здорожчання молочних продуктів може вплинути на попит

    Как выбрать теплицу из поликарбоната: основные ориентиры при изучении продукции

    Ціни на томати піднялися до найвищого за 7 років рівня

    БІЛЬШЕ НОВИН