Напередодні новорічних свят в Україні почала дешевшати цибуля

Напередодні новорічних свят в Україні почала дешевшати цибуля
Фото: з відкритих джерел

З початку цього тижня на ринку цибулі в Україні спостерігається знижувальний ціновий тренд, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Основною причиною здешевлення у цьому сегменті стало помітне ослаблення попиту, і навіть систематичні постачання цієї продукції із країн Центральної Азії.

Так, лише з початку цього тижня ціни на цибулю в Україні впали в середньому на 13%. Сьогодні українські фермери ведуть продаж ріпчастої цибулі по 20-25 грн/кг ($0,55-0,68/кг), залежно від якості, тоді як ще тиждень тому мінімальні ціни на цю продукцію не опускалися нижче за 23 грн/кг ($0 63/кг). Поступатися в ціні виробники змушені через помітне зниження попиту, оскільки оптові компанії та роздрібні мережі сформували товарні запаси ще до новорічних свят і зараз ще не розпродали наявні обсяги. Водночас якість продукції в необладнаних складах стрімко погіршується, тому їх власники знижують ціни, щоб таким чином стимулювати темпи збуту даного овочу.

Проте, варто зазначити, що нині якісна цибуля в українських господарствах коштує в середньому у 2,9 раза дорожче, ніж наприкінці грудня 2021 року. Щобільше, фермери впевнені, що після новорічних свят темпи зростання цін на продукцію в Україні значно прискоряться. Свою думку вони аргументують як обмеженою пропозицією цибулі високої якості в українському господарстві, так і значним зниженням урожаю цибулі в більшості країн ЄС.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/naperedodni-novorichnyh-svyat-v-ukrayini-pochala-deshevshaty-czybulya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати