Насіннєвий завод Епіцентр відновлює обсяги переробки

Насіннєвий завод Епіцентр відновлює обсяги переробки
Фото: з відкритих джерел

«Епіцентр Агро» має намір нарощувати переробку на насіннєвому заводі у Хмельницькій області.

Зазначається, що завод, який було відкрито 2012 року, успішно функціонував, забезпечуючи потреби підприємств холдингу у виробництві високоякісного насіння класу «еліта» 1-3-ї репродукцій, а також надаючи послуги стороннім контрагентам. Проте у 2021-2023 роках обсяг доробки скоротився до 7,9-9,9 тис. т на рік за потенційної потужності в 30 тис. т.

«Таке зниження ефективності було викликане як зміною структури посівних площ, так і зменшенням надання послуг стороннім організаціям через початок війни. Зокрема, частка доробки насіння сторонніх контрагентів у структурі прийнятого зерна 2021 року сягала 36%, а 2022 року — лише 6%», — розповідає начальник виробництва насіннєвого заводу Василь Дейнега.

За його словами, 2024 року обсяг запланованої доробки становитиме близько 10 тис. т й надалі зростатиме. Для забезпечення більшої завантаженості завод береться і за доробку товарного зерна. Окрім того, заплановано встановлення нового сучасного повнокольорового оптичного сортувальника, а також розглядається доцільність введення в експлуатацію нової сушарки шахтного типу.

«Ми вже маємо вагомий досвід у якісному насінництві. Наш завод здатен забезпечити високу продуктивність, що дає змогу в стислі терміни проводити роботу. Швидкість приймання насіння з поля завдяки місткій завальній ямі та швидкості первинної очистки — до 30 т/год. Також наявні склади для тривалого зберігання вже готової продукції», — додає Василь Дейнега.

Довідка: «Епіцентр Агро» консолідує виробничі активи аграрного напряму групи «Епіцентр К» та розвивається за моделлю холдингового типу. Обробляє понад 160 тис. га земель, має понад 1 млн т елеваторних потужностей, сучасну агрохімічну лабораторію та сертифікований насіннєвий завод.

Насіннєвий завод «Епіцентр Агро» розташований у с. Лотівка Шепетівського району на Хмельниччині. Він надає послуги з очищення, калібрування, протруєння та фасування насіння зернових, круп’яних та бобових культур. Це найпотужніше підприємство на заході України з виробництва високоякісного насіння сільгоспкультур вітчизняної та іноземної селекції.

Джерело: agroportal.ua

Перегляди: 534
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/nasinnyevyj-zavod-epiczentr-vidnovlyuye-obsyagy-pererobky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  24 Квітня

  Справа про оборудки із землею: крім міністра АПК Сольського, підозру отримав його заступник

  Зниження ставок фрахту на перевезення зерна з глибоководних портів сприяє зростанню експортних цін

  Цукровий буряк може стати невиграшним квитком для багатьох фермерів, – думка

  Українське зерно сьогодні найдешевше на світовому ринку. Саме тому його так активно купують

  На ринку ріпаку значні цінові коливання

  «Кернел» збільшив обсяги експорту зерна вдвічі з початку року

  Державний оператор тилу відсторонив компанію “Твій Хліб” від постачання продуктів для ЗСУ

  АРМА планує скасувати аукціон з продажу мінеральних добрив – провели без належної конкуренції

  Профільний комітет Ради закликав зберегти Міністерство аграрної політики та продовольства України

  Ціни на овочі не перекривають витрати на зберігання

  БІЛЬШЕ НОВИН