178171

Найбільший вітчизняний агрохолдинг отримав чистий збиток у $47 млн

Агрохолдинг "Миронівський хлібопродукт" (МХП) за підсумками липня-вересня 2020 року отримав чистий збиток розміром $47 млн проти чистого прибутку $104 млн за аналогічний період 2019 року, пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з квартальною фінансовою звітністю холдингу, оприлюдненою на Лондонській фондовій біржі в середу, його виручка в третьому кварталі знизилася на 2% - до $547 млн, а EBITDA - на 3%, до $106 млн.

Валовий прибуток МХП збільшився на 10% - до $103 млн, операційний прибуток - на 40%, до $56 млн.

МХП зазначає, що за зазначений період експортна виручка знизилася на 2,5% - до $309 млн, що становить 56% загальної виручки (третій квартал 2019 року - 57% загальної виручки).

Показник чистого збитку за третій квартал 2020 року агрохолдинг пояснює курсовими збитками в $61 млн порівняно з прибутком у $109 млн за аналогічний період 2019 року. Так, чистий прибуток до курсової різниці у звітному періоді 2020 року становив $82 млн, що на 11% нижче порівняно з $92 млн за третій квартал 2019 року.

Загалом за дев'ять місяців 2020 року виручка МХП знизилася на 6% - до $1,41 млрд. МХП отримав $109 млн чистого збитку проти $276 млн чистого прибутку за 9 місяців 2029 року, що пов'язано зі збитками від курсової різниці в $191 млн за січень-вересень 2020 року порівняно з прибутком розміром $182 млн за 9 місяців 2019 року.

EBITDA за зазначений період скоротилася на 7% - до $332 млн, валовий прибуток - на 7%, до $322 млн, операційний - на 11%, до $194 млн.

Фінансовий директор холдингу Вікторія Капелюшна в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в середу повідомила, що друга хвиля коронакризи в Україні та Європі не вплинула на логістичні ланцюги, проте компанія бачить зниження попиту в HoReCa, який, у свою чергу, компенсується зростанням попиту в інших каналах продажу.

"Через коронакризу ми не переглядали плани, проте переглядали прогнози. Локдаун вплинув на світові ціни на курятину, ми це відчуваємо", - зазначила вона.

Капелюшна зазначила, що компанія переглянула прогноз за показником EBITDA на кінець року в бік зниження - він очікується на 5-10% нижче за рівень 2019 року.

"Дев'ять місяців 2020 року були надзвичайно складними через руйнівні наслідки пандемії COVID-19 і пташиного грипу в Україні, що призвело до тимчасового закриття деяких експортних ринків, надмірної пропозиції і, як наслідок, високих рівнів запасів на європейських ринках, нижчих цін на курятину в усьому світі. Додатково на фінансові результати дев'ять місяців 2020 року негативно вплинули найгірші погодні умови в центральній Україні за останні 30 років, що призвело до зниження показників урожайності компанії, а також нестійкі обмінні курси", - йдеться у звіті МХП.

У компанії повідомили, що хоча перспективи на четвертий квартал наразі не зрозумілі, МХП очікує зростання цін на зерно і продовження перерозподілу продажу м'яса птиці на більш прибуткові експортні ринки, що значною мірою компенсує наслідки зниження цін на м'ясо птиці в Європі.

"У довгостроковій перспективі ми очікуємо, що ціни на птицю на наших основних ринках поступово коригуватимуться у відповідь на зростання виробничих витрат, спричинених підвищенням цін на зерно. Компанія також розраховує отримати велику вигоду від свого переходу до стратегії більшого виробництва продуктів із доданою вартістю і м'яса птиці без антибіотиків", - зазначили в МХП.

МХП - найбільший виробник курятини в Україні. Також здійснює виробництво зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки. На європейський ринок МХП постачає охолоджені півтуші курей, які переробляються, зокрема, на його підприємствах у Нідерландах і Словаччині.

У лютому 2019 року МХП завершив угоду з придбання словенської компанії Perutnina Ptuj.

Засновником і мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк.

Чистий прибуток МХП у 2019 році зріс в 1,7 разу порівняно з 2018 роком - до $215 млн. Виручка в 2019 році збільшилася на 32% - до $2,06 млрд, EBITDA скоротилася на 16% - до $376 млн.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Агрохолдинг Ristone Holdings розпочав щорічну інвентаризацію активів

Про це повідомляє прес-служба Ristone Holdings.

Це важливий підготовчий етап до проведення щорічного міжнародного аудиту, який в агрохолдингу здійснює компанія BDO.

До 01.01.2021 в агрохолдингу мають намір на 40% скоротити плановий кредитний портфель в порівнянні з 2020-м роком. Збільшення товарних залишків за цей період досягає 200%.

KSG Agro скоротив чистий прибуток на 52%

Теґи: 

Згідно звіту холдингу, оприлюдненому на Варшавській фондовій біржі, його виручка за дев'ять місяців 2020 року знизилася на 17% - до $ 14,67 млн, пише Інтерфакс-Україна.

KSG у січні-вересні цього року збільшив валовий прибуток у 3,6 разу порівняно з аналогічним періодом 2019 року - до $ 6,77 млн, операційний прибуток - в 5,4 разу, до $ 13,61 млн. EBITDA в звітному періоді зросла в 3,8 разу - до $ 14,71 млн.

У звіті говориться, що виручка і собівартість реалізації знизилися на 17% і 36% відповідно, і насамперед у сегменті рослинництва, на який більшою мірою впливають сезонність і погодні умови. Загальна виручка в сегменті рослинництва за дев'ять місяців 2020 склала $ 6,9 млн порівняно з $ 9,7 млн за аналогічний період 2019 року.

За дев'ять місяців 2020 року виручка KSG в сегменті тваринництва знизилася на 0,5% - до $ 7,4 млн, в сегменті "інше" - зросла в 1,7 разу, до $ 0,4 млн. Загальний обсяг продажів свиней за дев'ять місяців 2020 року склав 80 тис. голів.

"Рада директорів компанії нині не передбачає суттєвого негативного впливу епідемії коронавірусу COVID-19 на фінансові результати групи в 2020 році", - наголошується в звіті компанії.

Вертикально інтегрований холдинг KSG Аgro займається свинарством і виробництвом, зберіганням, переробкою і продажем зернових і олійних культур. Станом на 30 вересня 2020 року земельний банк холдингу в Україні становив близько 21 тис. га.

Власником і головою ради директорів KSG Agro є Сергій Касьянов.

Агрохолдинг KSG Agro в першому півріччі 2020 року отримав $ 0,29 млн чистого прибутку проти $ 5,48 млн за аналогічний період минулого року, його виручка за цей період скоротилася на 8% - до $ 7,74 млн.

KSG Agro завершив 2019 рік з чистим прибутком $ 6,23 млн проти $ 476 тис. у 2018 році. Його виручка за минулий рік скоротилася на 16% - до $ 23,89 млн переважно через сегмент рослинництва.

 

 

Перший приватизований спиртзавод запустять на початку наступного року

Компанія Nemiroff і Фонд державного майна України 11 листопада підписали договір купівлі-продажу Немирівського спиртзаводу. Про це йдеться в повідомленні компанії, передає НВ.

Згідно з результатами аукціону, яка відбулася 15 жовтня 2020 року, сума угоди склала 55 млн гривень.

За попередніми розрахунками компанії, перша інвестиція в модернізацію придбаного заводу становитиме від $300 до $500 тис. Це початковий необхідний внесок в обладнання, технології та персонал для того, щоб зробити виробництво відповідним до стандартів компанії.
Запуск виробництва поки заплановано на 1 квартал 2021 року. Точні терміни залежать від швидкості прийняття і впровадження нового закону про ліцензування, а також від сприяння державних органів в отриманні ліцензії.

Нагадаємо, що Немирівський спиртзавод був першим заводом держпідприємства Укрспирт який продали на аукціоні в жовтні цього року. Акціонери Nemiroff заплатили за підприємство 55,083 млн грн.

ЛІРА XL – високі стандарти обробки ґрунту

Допомагаючи аграріям впоратися з низкою серйозних викликів 2020 року, LOZOVA MACHINERY беруть активну участь у вирішенні проблем АПК і пропонують максимально кастомізовану техніку під різні технології землеробства і під певні потреби кожного господарства.

Поряд з лущильниками і глибокорозпушувачами надійними помічниками в цьому сезоні стали важкі зубопружінні борони ЛІРА XL. Агрегати ефективні і навесні, і восени, а також актуальні як для невеликих фермерських господарств, так і для масштабних сільгоспугідь.

Універсальна і багатопрофільна ЛІРА XL здатна виконати більше 5 операцій за один прохід. Машина може в найкоротші терміни закрити вологу по зораному фону, перемішати і рівномірно розподілити по полю органічну масу, а також підготувати ґрунт до посіву.

ЛІРА XL це єдина борона, що дозволяє в осінній період працювати по пересушеному ґрунту, руйнуючи поверхневу кірку і тим самим виключаючи подальше випаровування вологи.

Маневрений агрегат відрізняє висока продуктивність 25-30 га/год, легке транспортування, наявність зносостійких робочих органів.
Крім традиційного землеробства ЛІРА XL успішно застосовується при нульовій системі обробки ґрунту.

Таким досвідом поділився Володимир Колосов, фермер з Харківської області, який перейшов на no-till два роки тому. За його словами, при такому підході, без важкої зубової борони (ЛІРА XL) ніяк не обійтися. Оскільки знаряддя будучи потужним подрібнювачем, надає оптимальний тиск на ґрунт при мінімальній глибині. «Борона відмінно виконує подрібнення і розподіляє по полю солому та інші пожнивні залишки культур, які ми вирощуємо».

Паралелограмна система копіювання рельєфу, застосована в агрегаті, дозволяє зберегти контакт з ґрунтом навіть при нерівностях і грудкуватості посівних площ.
Як відзначають агроексперти, завдяки правильному диференціюванню рослинних залишків при дбайливій технології відбувається якісне насичення ґрунту. Якраз ЛІРА XL ідеально справляється з цими завданнями.

«ЛІРА XL легка, комфортна і, що важливо, невибаглива в роботі. При правильних налаштуваннях вона творить справжні чудеса і успішно застосовується при мінімальній системі обробки грунту», – каже агроексперт в Західній Україні, Віктор Кухарчук.

Крім всіх цих переваг, одне з унікальних конструкторських рішень ЛІРА XL – уніфікована рама. За рахунок цього, агрегат можна комплектувати шлейф-бороною ЛАРІ, легко модифікувавши важку пружинну борону в шлейф-борону і навпаки. В результаті аграрії економлять кошти, отримуючи дві машини по ціні практично однієї.

 

Сьомий спиртзавод купила молдавська компанія за рекордну ціну

Про це повідомляє прес-служба Фонду у Facebook.

"Декілька хвилин тому завершився аукціон з продажу майна Марилівського МПД та зберігання спирту (Тернопільська область). Це вже сьомий об'єкт спиртової галузі, для якого ми залучили приватного інвестора.

За об'єкт приватизації на торгах змагалися 2 компанії, а стартова ціна зросла у 2,2 разів – з 54,7 млн грн до 120 млн грн. Після підписання протоколу про результати аукціону, укладання договору купівлі-продажу та проведення повного розрахунку процес приватизації Марилівського МПД вважатиметься офіційно завершеним", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, шостий об’єкт "Укрспирту" "пішов з молотка" за ціну, майже втричі вищу за стартову. Держпідприємство на Львівщині придбало ТОВ "ФІНАНС-СЕРВІС ПЛЮС".

Раніше інвесторів знайшли Немирівське, Артемівське, Овечацьке, Лопатинське та Бершадське МПД.

Ваш вибір 'Подобається'.