178171
182818

Назвали дату першого аукціону з приватизації об'єктів Укрспирту

Глава Фонду держмайна Дмитра Сенниченко заявив, що перший аукціон з продажу об'єктів ДП Укрспирт пройде 15 вересня. Про це він повідомив в ефірі радіо НВ.

Сенниченко заявив, що ФДМ на даний момент активно проводить інвентаризацію і готує до аукціонів перші 48 об'єктів ДП Укрспирт. Аукціон на перший з цих об'єктів буде оголошено 15 вересня.

Сенниченко також заявив, що ФДМУ очікує залучити близько 2 млрд грн від приватизації спиртових заводів ДП Укрспирт і концерну Укрспирт.

Раніше в.о. директора Укрспирт Сергій Блескун заявляв, що держпідприємство вже передало в Мінекономіки пропозиції щодо приватизації щодо 25 з 41 об'єкта. За його словами, приватизацією цікавилися лікеро-горілчані виробники, фармацевтичні та аграрні підприємства.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


На ринку живця свиней відзначають помірне послаблення цін закупівлі

Так, за підсумками моніторингу цін на свинину живою масою, який проводять аналітики Асоціації «Свинарі України», внутрішні котирування цього тижня втратили 1,4% порівняно з попереднім.

У ході п’ятничних торгів минулого тижня свиней забійних кондицій «розписали» трохи дешевше ніж в останній тиждень літа: оператори ринку свинини скорегували ціни закупівлі на 0,25-1,5 грн/кг у бік пониження. Тож більшість товарних партій реалізували в межах 45-46,75 грн/кг, а середньоринкова позначка опустилася на 1,4% порівняно з минулим тижнем — до 46,2 грн/кг.

Гравці ринку вчергове відзначають регіональну розбіжність цін закупівлі: так, якщо на Сході та в Центрі ціни закупівлі переважно становлять 45-46 грн/кг, то в Західних областях частіше зустрічаються ціни вище середньої. Дещо відмінний «ціновий клімат» спостерігається у курортних зонах Південних областей, де ціна закупівлі сягає 48 грн/кг, а реалізацію підтримує «оксамитовий» сезон.

Хоча частина представників м’ясопереробної галузі відзначили деяке послаблення реалізації з початком осені, більшість відзначає, що ця зміна сезонно очікувана і наразі незначна. Закупівельники відзначають поступову реабілітацію пропозиції з пониженням температур та підвищення середньої забійної маси тварин. З іншого боку, таке відновлення ще не набуло масового характеру, тож це не вносить дисбаланс у співвідношення попиту та пропозиції промислової свинини.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


На Харківщині вогонь знищив усе обладнання та продукцію цеху з виробництва олії

Теґи: 

Про це повідомляє прес-служба ГУ ДСНС України у Харківській області.

«На момент прибуття пожежно-рятувальної служби площа пожежі складала 450 м². Повідомлення про пожежу надійшло дуже запізно. Виробничо-складська будівля горіла повністю. В ній зберігалось обладнання, насіння соняшника й олія. Також всередині знаходився автомобіль „Газель“, котрий також горів весь», — розповідають у ДСНС.

Під час пожежі постраждалих немає. Завдяки роботі рятувальників вдалось врятувати сусіднє подібне підприємство з виготовлення соняшникової олії, будівля якого знаходилась на відстані біля 10 м від осередку пожежі.

«Причина виникнення займання, обставини і збитки, нанесені вогнем, встановлюються», — додали у прес-службі.

Джерело: Agravery.comКошти на розвиток та детінізація агросектору - аграрії чекають на прийняття законопроекту про зниження ставки ПДВ

Про це повідомляє прес-служба ВАР.

Зокрема, пропонується встановити ставку податку на додану вартість у розмірі 14% по операціях з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України незбираного молока, великої рогатої худоби, живих свиней, пшениці, жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, насіння льону, свиріпи та ріпаку, соняшнику та інших олійних культур, цукрових буряків.

«Аграрії підтримують даний законопроект і чекають на його прийняття. Адже, скасувавши у 2017 році спецрежим ПДВ, який давав можливість господарствам не сплачувати податок, а спрямовувати кошти  на свій розвиток, держава не запропонувала аграріям нічого взамін. Даний законопроєкт дозволяє агровиробникам скоротити видатки та мати можливість інвестувати додаткові кошти у придбання техніки, обладнання тощо», - зазначив заступник голови ВАР Денис Марчук.

Окрім того, зниження ставки ПДВ сприятиме виходу агросектору з тіні. Наразі в Україні нелегально обробляється близько 40% с/г земель, на яких виробляється великий обсяг продукції. Значна частина урожаю іде на експорт через так звані «скрутки» - маніпуляції, в результаті яких із держбюджету експортеру повертається ПДВ, яке насправді не було сплаченим. Зменшення ставки ПДВ різко знизить ефективність таких шахрайських схем.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Вітчизняний фермер продає віслюче молоко по 1000 грн за літр

Підприємець Володимир Васильєв створив у с.Великі Дмитровичі під Києвом віслючу ферму Osloff, на якій виробляє молоко. Наразі це єдина в Україні віслюча ферма.

На фермі Osloff — 30 ослиць і один віслюк. Їх почали заводити з ініціативи Світлани, дружини Васильєва, яка прочитала про користь віслючого молока. Воно ближче до людського, ніж коров’яче, завдяки високому вмісту лактози і низькому вмісту казеїну. Воно також краще підходить для годування немовлят завдяки низькій алергенності. Молоко ослиць також використовують у косметиці, зроблений з нього крем ефективно розгладжує шкіру.

Ослиць купували по $300-500 у чабанів, підприємців та власників приватних зоопарків. Інвестиції у проєкт, за словами Володимира Васильєва, обраховуються десятками тисяч доларів. В середньому харчування та догляд за одним віслюком коштує приблизно 100 грн на день.

«Щодня 30 ослиць дають приблизно 10 літрів молока. Цього достатньо, щоб заробляти 10-15 тис. грн на день», — стверджує підприємець.

Літр молока продають за 1 000 грн.

Оскільки постійних клієнтів замало і молоко є в надлишку, фермер влаштовує екскурсії фермою та катання на віслюках. За це гості платять благодійні внески. Залежно від суми кожен отримує молоко. У такий спосіб потенційних клієнтів знайомлять із продуктом.

Надалі Володимир Васильєв планує відкрити фірмовий магазин і облаштувати сироварню. В Osloff вже навчилися виготовляти сир, але поки не продають, а лише пригощають.

Джерело: kurkul.comУ фінансовому плані посуха відкотила аграріїв на два роки тому

Про це під час вебінару «Зміна клімату. Виклики природи 2020 роки для аграріїв України» зазначив фермер з Кіровоградської області, якій обробляє більше 1000 га землі, Анатолій Григорчук, пише AgroPortal.ua.

За його словами, на початок вересня в метровому шарі грунту волога знаходиться на рівні в'янення.

«В середньому три чверті кукурудзи зараз в надзвичайно поганому стані. Власне, не вистачило 20 мм опадів», - говорить він.

Крім того, спостерігається велика строкатість в посівах. Там, де на початку липня пройшли дощі, ситуація непогана. Де опадів не було - набагато гірше.

«Думаю, що врожайність кукурудзи буде місцями на рівні 20-30 ц / га. Кому пощастило, і де пройшли дощі, особливо на півночі Кіровоградщини, може отримати більше», - додає Григорчук.

Соняшник аграрії зараз збирають на рівні 12-17 ц / га. Дехто отримав понад 20 ц / га.

Однак фермер додає, що на соняшнику дуже активно почали розвиватися хвороби.

Аналізуючи нинішню ситуацію, фермер виводить на перший план строкатість і нерівномірність випадання опадів.

«Дощі випадають нерівномірно, і ніхто не може спрогнозувати розміри цих осередків», - говорить він.

На другому місці - спосіб сівби і обробітку грунту. «Ми обмінюємося інформацією з колегами фактично по всій Україні. Кращий результат показав стрип-тілл і глибоке розпушування», - додав фермер.