Не хоче, щоб “зернова угода” працювала: як рф гальмує процес

Не хоче, щоб “зернова угода” працювала: як рф гальмує процес
Фото: з відкритих джерел

“Зернова угода” діє майже 5 місяців, і за цей час з українських портів, зокрема, з Одеси вийшло понад 500 суден з зерном. Сьогодні “зернова угода” працює, але не в тому обсязі, в якому планувалось.

Про це 24 каналу розповів речник Одеської ОВА Сергій Братчук. За його словами, графіки “зернової угоди” страждають через масовані ракетні удари по Одесі.

Росіяни гальмують процес

Він зазначив, що зараз ще навіть не вийшли на графіки жовтня з транспортування зерна.

“Це пов’язано з тим, що в листопаді були проблеми через ракетні атаки ворога. Все це вплинуло на “зернову угоду”, а саме створило затримку проходження відповідного контролю. Але головне, що “зернова угода” працює – це вже добре”, – наголосив речник.

За його словами, Координаційний центр перевіряє судна, які перевозять зерно. Понад 70 зараз планує заходити в одеські порти.

“Але вони не можуть це зробити своєчасно, адже росіяни гальмують цей процес. Тому маємо ці проблеми”, – пояснив Братчук.

Ранкова хімічна сполука після бояришника
Він розповів, що кілька днів тому сталася ситуація, про яку навіть міністерство іноземних справ росії зробило гучну заяву. В трюмі якогось човна група російських інспекторів надихалась димом.

“Ми припускаємо таку версію, що швидше за все це була ранкова хімічна сполука після бояришника з тими парами, які були від української пшениці”,– мовить речник Одеської ОВА.

Судна із зерном виходять з порту майже кожного дня

“Дійсно, гальмування є і ми розуміємо, що росіяни не хочуть, щоб “зернова угода” діяла. Але вона працює”, – наголосив він

Братчук повідомив, що судна з зерном практично кожного дня вирушають з порту Одеси.

“Не так часто, як хотілось, але ці невеличкі каравани – по 5 – 9 суден за два – три дні, виходять”, – запевнив він.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ne-hoche-shhob-zernova-ugoda-praczyuvala-yak-rf-galmuye-proczes
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати