“Немає часу чекати”: Кабмін підтримав легалізацію застосування медичного канабісу

“Немає часу чекати”: Кабмін підтримав легалізацію застосування медичного канабісу
Фото: з відкритих джерел

Кабінет міністрів підтримав проєкт закону “Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів отриманих внаслідок війни”.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

“Ми розуміємо негативні наслідки війни на стан психічного здоров’я. Ми розуміємо кількості людей, які будуть потребувати медикаментозного лікування внаслідок цього впливу. І ми розуміємо, що немає часу чекати”, — наголосив він.

Відтак уряд вже зараз підготував законодавче підґрунтя для забезпечення повного циклу виробництва препаратів на основі канабісу в Україні: від вирощування та переробки до повноцінного виробництва.

“Комунікаційні кампанії проти виробництва препаратів канабісу свідомо ототожнюють ліки на його основі та канабіс, що перебуває в незаконному обігу, з метою нівелювати цінність його як лікарського засобу та дискредитувати саму ідею його використання в медичних цілях”, — підкреслив Ляшко.

За його словами, насправді ж препарати канабісу не є “конкурентами” наркотичним засобам, і заходи регулювання їхнього обігу зовсім різні.

“Медичний” канабіс містить канабідіол, який не має вираженої психоактивної дії, тому він не цікавий для рекреаційного вживання”, — пояснив посадовець.

Попри це Кабмін все одно пропонує встановити жорсткий контроль над вирощуванням, виробництвом та реалізацією препаратів на основі канабісу з огляду на чутливість до цього питання у суспільстві. Ляшко запевнив, що уряд готовий поступово розвивати цю галузь, демонструючи результати лікування і допомогу українським пацієнтам.

Джерело: suspilne.media

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/nemaye-chasu-chekaty-kabmin-pidtrymav-legalizacziyu-zastosuvannya-medychnogo-kanabisu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати