Немає слів або страх нових викриттів: чому мовчить Олександр Вілкул у відповідь на звинувачення в рейдерстві

Немає слів або страх нових викриттів: чому мовчить Олександр Вілкул у відповідь на звинувачення в рейдерстві

У політичній кар’єрі екс-губернатора і екс-нардепа Олександра Вілкула, фактично, ще не було такого факту, щоб він не відповів на прямий виклик і прямі звинувачення. Зазвичай, в таких випадках він завжди “рвався в бій”. Але ось вийшло резонансне інтерв’ю підприємця Вадима Нестеренко, де той практично прямо звинувачує Вілкула в “віджиманні” у нього підприємства. І дивна тиша у відповідь …

Минулого тижня було опубліковано резонансне інтерв’ю бенефіціара агрохолдингу Ristone Holdings Вадима Нестеренко. В інтерв’ю детально і в фарбах розповідається, як екс-губернатор Дніпропетровщини за Януковича, а нині регіональний політик і борець за справедливість, вибудовував щось на кшталт “таємничої бізнес-імперії”. Лякаючи місцевих бізнесменів розповідями про те, що “зараз прийдуть злі донецькі і все відберуть”. За фактом, добрий Олександр Юрійович пропонував свій захист в обмін на 50% участі в бізнесі.

Власне кажучи, для знаючих політичну кухню Дніпропетровщини і самого Вілкула, в інтерв’ю прозвучало багато, про що і так говорили в кулуарах відкрито або натяками. Сенсація в тому, що вперше за 10 років ця інформація вийшла в публічну площину. А на поверхню спливли конкретні факти і цифри. Про це говорить в інтерв’ю сам Нестеренко: “… проханням і умовою нашої домовленості з Вілкулом десятирічної давності було дотримання конфіденційності. За ці десять років я жодного разу не порушив цих домовленостей”.

Схоже, змусило бізнесмена вийти в публічну площину то, що сьогодні Вілкул не просто порушив всі домовленості, а багато дій стали фабулою численних кримінальних справ і судових процесів, пов’язаних зі спробою відібрати у Нестеренко весь холдинг, який він створював понад 20 років. Рейдерська атака почалася минулого літа (до речі кажучи, вона дуже нагадує, ще один епізод, пов’язаний з великим агропідприємством бізнесмена Касьянова в Апостолівському районі), але в публічній площині тоді в основному фігурувало прізвище Максима Романенко.

Романенко вважається найближчим сподвижником Олександра Юрійовича, який був поставлений їм за часів Януковича смотрящим за Дніпром в ролі секретаря міськради. Це були ті часи, коли підвідомчі Романенко міські комунальні підприємства для чогось брали в оренду десятки тисяч га земель сільськогосподарського призначення.

У своєму інтерв’ю Нестеренко детально розповідає і про роль Романенко в рейдерстві для Вілкула, згадуючи і про інших персонажах, в тому числі – і з суддівськими мантіями.

Однак найцікавіша одна з частин цього інтерв’ю. Та, де Нестеренко розповідає як Вілкул захотів, нібито, “мирно розійтися”, запропонувавши Нестеренко викупити його частку. Умови висував сам Вілкул, як і визначав суму в якості оплати викупу його частки майнових прав на холдинг – $ 20 млн. Непогані гроші для нинішньої кризової України. Але пікантність в тому, що мова йшла про виплату всієї суми готівкою!

Цікавий момент, з огляду на те, що це стосується це політиків, які люблять “пудрити мізки” людям, просторікують про закони, прозорість і порядок.

Дослівно опис передачі грошей звучить від Нестеренко так: “Перший транш в еквіваленті 2,25 мільйонів доларів був переданий уповноваженому представнику Вілкула 16 липня 2020 року в Києві. Прізвище посередника поки називати не буду, але проте прізвище відомо всім. Важливо наголосити на іншому: то, що гроші для передачі на місце привіз офіційний інкасатор банку, вони були передані представнику Вілкула. ​​Другий транш у розмірі 3,75 мільйонів доларів с 24 липня передав особисто Вілкулу в присутності численних свідків, там працювали відеокамери – тобто вся процедура передачі грошей чітко зафіксована. це сталося після того, як нотаріально були підписані документи по переоформленню власників агрогосподарств “.

Це були ті перші мільйони з тієї самої загальної суми в $ 20 мільйонів, в яку була оцінена угода. Важлива деталь – Нестеренко підкреслив що гроші, які він виплачував Вілкулу, офіційно зняті з його банківських рахунків, відповідно задекларовані, і їх походження абсолютно прозоро.

Отже, ми маємо зафіксований факт отримання політиком 6 мільйонів доларів, також маємо публічну заяву бенефіціара Рістон Холдингу Нестеренко про те, що Вілкул був на 50% співвласником холдингу, а значить мав дивіденди. Давайте заглянемо в поточну декларацію Вілкула, – вказано там такий актив, чи ні? Як би не так.

Можливо, саме цим і пояснюється те, що практично вперше в своєму публічному політичному житті Олександр Вілкул не відповів на звинувачення в свою адресу. Багато хто, напевно, пам’ятають публічну перепалку, коли Луценко свого часу висував звинувачення проти Вілкула – тоді останній не сходив з екранів телевізорів, детально розповідаючи про те, чому ці звинувачення – суцільна дурниця. А тут тобі звинувачення і в участі в рейдерстві, і в шахрайстві, і супутню кримінальну справу, яку, за словами Нестеренка, вивели з-під юрисдикції місцевих правоохоронців, слідство ведеться безпосередньо силами МВС, і ще ряд кримінальних справ стосовно рейдерства агрохолдингу і його складових частин. А Вілкул … мовчить.

Мовчання знак згоди?
Що характерно, в своєму інтерв’ю Нестеренко в якомусь сенсі навіть намагається пояснити, що його колишній компаньйон мимоволі не такий вже й поганий, просто на Вілкула та його характер негативно вплинули події 2014 року.

У той же час не виключено, що Вадим Нестеренко, скоріше, переоцінює моральні якості Олександра Вілкула. Адже тільки в перерахованих їм епізодах присутні і грубий силовий тиск, і історія з Костянтином Паршином, який був змушений “поступитися” своєю часткою в борошномельному бізнесі, і жорстка боротьба за розділ бізнесу Сергія Касьянова. Плюс наявність в обслузі бізнес-інтересів Вілкула вже зовсім одіозного Максима Романенка і його подільників, яких Нестеренко прямо називає рейдерами.

Сьогодні НАБУ веде досудове слідство за фактом виведення грошей з оборонного держпідприємства “Іскра” і допитують в рамках цієї справи все тих же людей Романенко, які сьогодні рейдерять “РістонХолдінг”. Сума цих фактів найточніше характеризує ті методи, на які був готовий тоді і готовий сьогодні екс-губернатор Дніпропетровщини.

Втративши фінансову підтримку Ахметова і, схоже, саме внаслідок цього мандат нардепа, Олександр Вілкул виявився, фактично, поза великою політикою. Немає у нього при цій владі і реальної перспективи кадрового зростання. Тому Вілкул якраз влітку і восени минулого року зробив спробу закріпитися в місцевій владі з власною політичною силою. Для виборів, як ми всі розуміємо, потрібні були “термінові гроші”. А безгрошів’я, як і жадібність – дуже навіть могли стати дієвим стимулом для того, щоб спробувати “кинути” тих хто йому вірив і як виявилося заробляв для нього непогані гроші довгі роки. Тим більше маючи в подільниках “безмежного” Романенко.

У підсумку – отримав 6 мільйонів доларів, а з ними і судові розгляди, які тягнуться вже півроку і ряд кримінальних справ за фактом шахрайства та рейдерського захоплення підприємства. І хоч Вілкул і відмовчується, але без іміджевих втрат йому, очевидно, не обійтися.

У публічну площину вийшла інформація, яку можна підтвердити фактами в судовому порядку, про те, що державний чиновник високого рангу мав незадекларований бізнес. Інакше кажучи – його цілком можна звинуватити в грубому порушенні чинного законодавства та, можливо, в несплаті податків в особливо великих розмірах. При цьому у Вілкула відзначається десятикратне перевищення активів над доходами.

У юридично-правовому сенсі, багато чого буде залежати від позиції на слідстві і в суді підписантів, розставлених Романенко на підприємствах “Рістон Холдинга” (а по факту – представляють частку Вілкула). Візьмуть вони всю провину і всі терміни на себе або поділяться цим “багатством” зі своїми роботодавцями – покаже час. Так чи інакше, але для правоохоронних та антикорупційних органів є факти, є сума збитку і головний свідок, щоб довести справу про шахрайство з екс-чиновником і екс-політиком Олександром Вілкулом до суду.

Вадим Нестеренко виявився хоч і довірливим, але в той же час міцним горішком. Віддавати те, чому присвятив більшу частину свого життя шахраям він явно не збирається.

Тому запасаємося попкорном. І щось нам підказує, що ще можливі гучні сенсації та викриття навколо Олександра Вілкула.

Джерело: Апостроф

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/nemaye-sliv-abo-strah-novyh-vykryttiv-chomu-movchyt-oleksandr-vilkul-u-vidpovid-na
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати