Необхідно вилучити українські землі з корупційного управління НААН і віддати їх воїнам ЗСУ, – експерт

Необхідно вилучити українські землі з корупційного управління НААН і віддати їх воїнам ЗСУ, – експерт
Фото: з відкритих джерел

Національна академія аграрних наук багато років розпоряджалася значними земельними активами, що створило підстави для корупційних схем. Зараз саме час вилучити землі, які не використовуються для дослідницьких цілей, і передати їх військовослужбовцям ЗСУ. Про це в ексклюзивному коментарі УНН заявив політолог Руслан Бортник.

“Проблема у тому, що НААН оперує значними земельними і виробничими активами, а контроль над діяльністю цієї академії умовний. Оці великі активи помножені на недобросовісність деяких наших чиновників від науки дійсно формують величезні корупційні ризики”, – сказав Руслан Бортник.

За його словами, найпоширеніші схеми, які “гуляють навколо НААН” – це заниження вартості землі, яка передається в оренду, зменшення її обсягу, заниження вартості передачі інших активів в руки аграрних виробників і великих холдингових компаній. А це своєю чергою формує величезні тіньові прибутки, додав експерт.

“Мені здається настав час державі вилучити землі, які не потрібні НААН, які вона не використовує для своїх дослідницьких цілей, а здає в оренду, вилучити їх в державну власність і продати їх на відкритому аукціоні або передати їх тим самим солдатам ЗСУ, розпаювати їх, або використовувати їх для державного товарного виробництва потрібних державі культур. Очевидно, що ці активи під керівництвом НААН сьогодні не ефективно і корупційно часто використовуються, вони не служать інтересам українського народу і держави”, – зауважив Бортник.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/neobhidno-vyluchyty-ukrayinski-zemli-z-korupczijnogo-upravlinnya-naan-i-viddaty-yih-voyinam-zsu-ekspert
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати