Нестача ємностей для зберігання зерна: аграрії просять зняти мито на ввезення рукавів та силосів

Нестача ємностей для зберігання зерна: аграрії просять зняти мито на ввезення рукавів та силосів
Фото: з відкритих джерел

Через заблоковані порти та знищені елеватори в Україні гостро постало питання із зберіганням зерна. Про це йдеться у зверненні Всеукраїнської Аграрної Ради до міністра агарної політики та продовольства України Миколи Сольського.

У ВАР звертають увагу, що в Україні сьогодні поєднались відразу дві проблеми: заблоковані порти зробили неможливими вивозити потрібні обсяги зерна на експорт та зруйновані елеватори зменшили можливості фермерів для поступової продажі продукції протягом року.

«Є тимчасові рішення для зберігання типу зберігання в зернових рукавах (мішки поліетиленові, які можна покласти прямо на полі і в них навантажується до 200 тонн в один мішок) або в силосах. Але зараз такі мішки наразі теж в дефіциті і від того ще більше подорожчали. Важливо зазначити, що імпорту в Україну вказаних виробів та обладнання щодо їх наповнення не сприяють ставки візного мита, які складають на вищезазначені товари від 6,5 до 10 відсотків їх митної вартості», – йдеться у зверненні.

ВАР просить міністра ініціювати внесення до Верховної Ради України законопроекту, який би вніс зміни до Митного кодексу України щодо зняття мита на ввезення полімерних рукавів, силосів наметового типу та причепів (бункера-перевантажувачі). Це суттєво покращить ситуацію із зберіганням зерна в Україні.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/nestacha-yemnostej-dlya-zberigannya-zerna-agrariyi-prosyat-znyaty-myto-na-vvezennya-rukaviv-ta-sylosiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати