Невідома хвороба вражає молочних корів у США

Невідома хвороба вражає молочних корів у США
Фото: з відкритих джерел

Молочні фермери в регіоні Панхендл штату Техас та у штаті Нью-Мексико намагаються розгадати загадку. Невідоме захворювання спричиняє різке падіння надоїв, а ветеринари та офіційні особи не можуть визначити причину. У постраждалих стадах проблему виявлено у майже 10% тварин, що призводить до зменшення споживання корму та зниження виробництва молока на 10–20%. Про це повідомляє The Dairy Herd.

Техаський молочний фермер розповів Farm Journal, що загадкова хвороба діє подібно до грипу і вражає лише старших корів. Наразі більшість випадків захворювання зафіксовано в Техасі та Нью-Мексико. Однак Американська асоціація ветеринарних лікарів ВРХ (American Association of Bovine Practitioners), найбільша ветеринарна асоціація в країні, повідомила Farm Journal, що кілька ветеринарів у штаті Канзас також проінформували про симптоми, але повідомлення допоки не підтверджені.

«Хвороба досягає піку приблизно через три-чотири дні і триває 10−14 днів. Старша молочна худоба має більш виражені клінічні ознаки захворювання, що суттєвіше позначається на лактації, — говорить доктор Фред Гінгріч, ветеринарний лікар великої рогатої худоби та виконавчий директор асоціації. — І хоча це не характерно для кожного стада, але хвороба впливає на тварин в середині та кінці лактації. Незвично, що щось відбувається зі старшими тваринами, а не з новотільними».

В асоціації усвідомлюють необхідність термінового пошуку відповідей для виробників молока.

«Ми розуміємо, що основний вплив цієї хвороби — економічний. Уражені стада втрачають близько 20% виробництва молока протягом 14−21 дня, що є величезними економічними втратами, — каже Гінгріч. — Позитивна сторона в цій ситуації, що відсутня загибель тварин, пов’язана з цією хворобою, І це дуже добре».

За словами експерта, складність у визначенні причини хвороби в тому, що потрібно спробувати розшифрувати основні симптоми.

«Це не спалах пневмонії, наскільки ми можемо судити, і не спалах маститу. Я думаю, що симптоми цих хвороб, які ми спостерігаємо на фермах, ймовірно, є вторинними. Вони змушують корів відмовлятися від корму, і кожен фермер знає, що корова, яка не їсть, ризикує розвинути інші захворювання. Я думаю, що саме це зараз і відбувається», — додає він.

За його словами, лабораторії вже зробили кілька тестів, і інші зразки очікують на перевірку.

«Наразі результати тестів є остаточними, щоб поставити точний діагноз і визначити, чи хвороба спричинена бактерією чи вірусом».

Що відомо?

За даними Техаської комісії з охорони здоров’я тварин, наразі відомо:

  • Симптоми хвороби тривають від 10 до 14 днів.
  • Точна причина хвороби не діагностована і досі невідома.
  • Клінічні ознаки включають раптове падіння виробництва молока.
  • Деякі сильно уражені корови виробляють густіше, більш концентроване, схоже на молозиво молоко.
  • Проблема спричиняє зниження споживання корму з одночасним зниженням функції рубця, що супроводжується розрідженим калом і деяким підвищенням температури.
  • В уражених стадах старші корови в середині лактації більш схильні до впливу хвороби, ніж молодші, новотільні або телиці.
  • Тільних корів і телиць хвороба не вражає.
  • У деяких господарствах повідомлялося про пневмонію та мастит.

Джерело: milkua.info

Перегляди: 19
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/nevidoma-hvoroba-vrazhaye-molochnyh-koriv-u-ssha
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати