Незважаючи на всі перешкоди, експорт агропромислової продукції поступово зростає

Незважаючи на всі перешкоди, експорт агропромислової продукції поступово зростає
Фото: з відкритих джерел

В серпні 2023 року Україні вдалося експортувати 4,3 млн т продукції АПК, що на 16% більше аналогічного показника попереднього місяця. Обов’язково потрібно врахувати, що, як і зазвичай, не вся продукція встигла фізично перетнути кордон, оскільки значна кількість транспорту ще стоїть в чергах на виїзд, і в серпні ця тенденція стала більш відчутною.

Про це повідомила пресслужба УКАБ.

Такі обсяги експорту в серпні 2023 року – неймовірний результат. Незважаючи на всі перешкоди (обстріли росією річкової інфраструктури Дунаю, падіння рівня води в Дунаї, заборона експорту ряду ключових позицій українського експорту в сусідні країни тощо), а також відсутність морського експорту, українські аграрії та трейдери продовжують забезпечувати світ необхідним продовольством. Найбільш результативним каналом залишаються річкові порти Дунаю, дякуючи яким було експортовано 64% обсягів експорту в серпні.

Щодо структури експорту продукції в серпні 2023 року, то вона виглядала наступним чином:

  • зернові культури: 2,3 млн т (пшениця – 52%, кукурудза – 39%, ячмінь – 9%). Зростання до показника минулого місяця: +2%;
  • олійні культури – 755,4 тис. т (ріпак – 94%, соєві боби – 4% та насіння соняшника – 1%). Зростання: в 2,3 рази.
  • рослинні олії – 548,9 тис. т (соняшникова олія – 81%, ріпакова – 17% та соєва – 2%). Зростання: 0%.
  • макуха після вилучення рослинних олій – 367,3 тис. т (соняшникова – 98%, соєва – 2%). Зростання: 15%.

Найбільші зміни в серпні 2023 року спостерігалися в експорті олійних культур, обсяг яких зріс в 2,3 рази. Основна причина – закінчення збору врожаю ріпаку в Україні та активний його експорт.  

Наступний місяць є важливим щодо визначення подальших тенденцій в українському експорті, бо 15 вересня 2023 року має припинити дію введена заборона на експорт в сусідні країни 4-х ключових позицій. Зняття цього обмеження суттєво покращить ситуацію з українським експортом, на що сподівається весь український агросектор.

export-august-c_62068431
Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/nezvazhayuchy-na-vsi-pereshkody-eksport-agropromyslovoyi-produkcziyi-postupovo-zrostaye
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати