Нібулон втратив 88% експорту через війну

Нібулон втратив 88% експорту через війну
Фото: з відкритих джерел

Експорт компанії «Нібулон», найбільшого експортера зерна з України, з березня по листопад 2022 року впав на 88%. Це відбулось через війну та блокування Миколаївського морського порту, пояснив власник та генеральний директор «Нібулона» Андрій Вадатурський в інтерв’ю виданню Politico.

«Нібулон» змінив заблоковані морські маршрути на наземні — залізницею та автотранспортом. Компанія також активно використовує річковий транспорт і будує новий річковий термінал на Дунаї як страховку від майбутніх збоїв.

«Витрати компанії на наземну логістику в 2022 році вже зросли в середньому від 10 до 40 разів залежно від маршруту. Експорт через Польщу та Румунію також був особливо повільним через бюрократичні затримки на кордоні», — підкреслює Андрій Вадатурський.
Через руйнування, спричинені війною, включно з нестачею добрив, компанія цього року скоротила обсяги посіяної пшениці на 40%, додав він.

На тимчасово окупованих росією територіях України у «Нібулона» залишились активи на $82 мільйони. Понад 40% працівників компанії зараз не можуть працювати через війну: хтось воює за Україну, хто був змушений евакуюватись, багато хто опинився у пастці в окупації і не має змоги виїхати.

Щоб завдати подальшої шкоди економіці України, росія серйозно обмежує морський експорт українських аграріїв до Африки та інших країн. За оцінками ООН, у цілому сектор уже зазнав шкоди та збитків на 30,5 мільярдів доларів.

«Окрім Одеси, зерновий коридор має бути розширений і до Миколаївського порту, на який до війни припадало 30% українського експорту», — вважає власник «Нібулона».
Крім того, він впевнений, що західні уряди та кредитори повинні терміново збільшити можливості фінансування та забезпечити гнучкість виплат боргів в АПК України, щоб українські аграрії, трейдери та постачальники могли підтримувати роботу цієї життєво важливої галузі.

Джерело: thepage.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/nibulon-vtratyv-88-eksportu-cherez-vijnu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  17 Червня

  Аграрії під загрозою: спрощену систему оподаткування можуть ліквідувати

  У травні сапери очистили і повернули аграріям в користування майже 30 тис. га сільгоспземель

  Морозиво з беконом та бородинським хлібом — львівський сімейний бренд створює нові смаки

  У Німеччині інфіковане АЧС м’ясо потрапило в магазин

  На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

  Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

  В Україні дорожчає м’ясо: скільки коштують свинина та сало

  “Питання продовольчої безпеки”: Молочні підприємства закликають уряд не вимикати їм електроенергію

  Виробництво зернових буде збитковим, заробити допоможуть соняшник та ріпак, – дослідження

  Полуниця, черешня, лохина: які ціни на ягоди

  БІЛЬШЕ НОВИН