Нідерландська компанія вирощує свинину із стовбурових клітин за 8 днів

Нідерландська компанія вирощує свинину із стовбурових клітин за 8 днів
Фото: з відкритих джерел

Нідерландська компанія Meatable створює культивовану свинину зі смаком та текстурою справжнього м’яса із дивовижною швидкістю, всього за 8 днів.

Перший продукт компанії надійде в роздрібну торгівлю в 2025 році, очікує генеральний директор та співзасновник Meatable Крийн де Нуд.

“Повний процес від клітини до ковбаси зараз займає лише вісім днів . Це можливо завдяки запатентованій технології opti-ox™ та плюрипотентним стовбуровим клітинам (PSC), які відтворюють природний процес росту клітин і дозволяють виробляти справжні м’язові та жирові тканини”, – розповідає він.

PSC мають природну здатність швидко розмножуватися. А технологічне обладнання дозволяє Meatable вирощувати багато клітин у біореакторах одночасно, і безперервно збирати культивоване м’ясо. 

Такий процес дає високу продуктивність та масштабованість. Та знижує собівартість виробництва.

Нідерландська компанія запартнерилася з сінгапурською м’ясною фабрикою Love Handle. Разом вони створюють Інноваційний центр майбутнього м’яса в Сінгапурі. 

“У нас є не тільки ковбаски з культивованої свинини, ми вже представили вареники з культивованим м’ясом, – говорить Крийн де Нуд. Іншими продуктами буде свиняча почеревина, свинина подрібнена та цілі шматки.

“У 2024 році ми плануємо запуск в ресторанах, з 2025-го – у супермаркетах”, – говорить засновник Meatable.

Зараз компанія працює з європейськими регулюючими органами, щоб поставляти культивовані м’ясні продукти на континент, а також з урядом Нідерландів, щоб дати обраним запрошеним можливість скуштувати інноваційний продукт. Також Meatable спілкується з експертами та владою США, які очікувано стануть другою країною запуску після Сінгапуру. 

Джерело: newfood.media

Перегляди: 0
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/niderlandska-kompaniya-vyroshhuye-svynynu-iz-stovburovyh-klityn-za-8-dniv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати