Німець заснував благодійний продуктовий бренд, щоб допомогти Україні
44-річний німецький підприємець Андре Пілінг заснував благодійний продуктовий бренд «Золота Україна», щоб фінансово допомогти Україні з Гамбурга. Про це йдеться в інформаційній публікації німецького видання Die Welt, пише Foreign Ukraine.
Його любов до України розпочалась понад 10 років тому, коли він познайомився з українкою.
«У 2012 році я вперше побував в Україні і побачив там красу, різноманітність та величезний потенціал розвитку», — згадує Пілінг.
На той час він ще працював у відділі закупівель у великій роздрібній мережі.
Незабаром Андре став індивідуальним підприємцем, щоб консультувати компанії в Україні. У 2014 році після анексії Криму, революції на Майдані та початку війни на сході України, місцевим компаніям довелося переорієнтувати 40% обсягу свого експорту, втраченого на російському ринку, у бік Євросоюзу.
«Існувала гостра потреба у нових перспективах. Попри всі труднощі дух оптимізму зачаровував», – згадує Пілінг.
У 2017 році він переїхав мешкати до Києва.
Гамбург як центр допомоги
У лютому 2022 року конфлікт досяг своєї сумної кульмінації, коли Росія розпочала агресивну війну проти України. З того часу Гамбург став центром гуманітарної допомоги для України, завдяки таким ініціативам, як #weareallukrainians і багатьох інших проектів допомоги від Hanseatic Help, Українського гуманітарного штабу та інших.
Оскільки у перші дні війни Україна гостро потребувала продовольства, Федеральне міністерство продовольства та сільського господарства Німеччини заснувало у Гамбурзі координаційний центр продовольчої допомоги від німецької харчової промисловості під назвою «Німецький продовольчий міст».
Передбачалося погодити офіційні запити України з пропозиціями пожертв німецьких компаній та організувати транспортування. Координатором став Андре Пілінг. За даними федерального міністерства, наразі за допомогою «Німецького продовольчого мосту» було організовано майже 600 постачань гуманітарної допомоги. Після інтеграції ініціативи до іншого проекту та необхідності пожертвувань, крім продуктів харчування, Пілінг заснував у Гамбурзі асоціацію «Європейсько-український міст».
Залишіть роботу та створюйте цінності у країні
«Золота Україна» – це перша європейсько-українська торгівельна ініціатива, яка працює із 20 українськими постачальниками продуктів харчування. Енергетичні батончики, олія, борошно та цукор продавалися у Німеччині, Нідерландах та Польщі під гаслом «Посмакуй і зміни ситуацію». Надалі будуть інші продукти: фруктові пасти, мед і вино заплановані на 2024 рік. Мета: розвивати продукцію «Зроблену в Україні» та розповсюджувати її в Європі. Це дозволяє забезпечити експорт, виробництво і, отже, робочі місця та додану вартість в Україні.
На думку Пілінга, відновлення України не може розпочатися лише після закінчення війни: місцевих виробників та особливо невеликі місцеві компанії необхідно зміцнювати вже зараз. До початку війни 2022 року до Німеччини ввозили в основному зернові та олійні культури з України. За даними Федерального статистичного управління, у 2022 році зовнішня торгівля Німеччини з Україною впала майже на 7%. У Європейському Союзі нині немає імпортних мит на деякі види товарів з України.
У жовтні 2023 року Піллінг випадково зустрівся у бомбосховищі з Володимиром Кличком і розповів багаторазовому чемпіону світу з боксу, який бере участь у гамбурзькій ініціативі #weareallukrainians, серед іншого, про свої ідеї. Вони сфотографувалися разом, де Кличко тримав перед камерою енергетичний батончик торгової марки «Золота Україна». Покладаються сподівання на подальшу співпрацю з іншими ініціативами та неурядовими організаціями в Гамбурзі.
Виручені кошти йдуть на постачання гуманітарної допомоги
Пілінг та його команда дотепер працювали на громадських засадах у рамках торгівельної ініціативи крім своєї основної роботи, і «значна частина доходів» прямувала безпосередньо на «Європейсько-український Міст». Асоціація збирає пожертви у натуральній формі та покликана забезпечити прозорість фінансового управління. Постачання гуманітарної допомоги можуть фінансуватися та розподілятися через партнерські неурядові організації в Україні, наприклад, серед військових та внутрішніх біженців. Для Пілінга важливі – прозорість та контрольованість.
«Під час таких воєн ланцюжки поставок – тендітні. Ніколи не знаєш, куди влучить наступна ракета», – резюмує Пілінг.