Нова хвиля інтересу до ячменю: зростання попиту на фураж штовхає ринок вгору
Україна продовжує стабільно експортувати ячмінь, обсяг експортних поставок у вересні склав 207 000 тонн. Український ячмінь зберігає певний попит на міжнародних ринках, на жовтень вже законтрактовано 160 тис. тонн.
Про це повідомляють аналітики сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в рамках ВАР.
«На жовтень ми очікуємо експорт ячменю близько 200 000 тонн. Серед ключових напрямків експорту — Туреччина, Греція, Італія, Алжир та Марокко», — зазначають експерти.
За рахунок зростання попиту на фуражні культури, зокрема кукурудзу і пшеницю, ціни на ячмінь також почали рухатися вгору.
«Очікується, що найближчими тижнями ринок ячменю продемонструє невелике зростання. Ми прогнозуємо, що умовні експортні ціни на цю зернову культуру складуть близько $174-175 за тонну на початок наступного тижня», — повідомляють аналітики.
Значно зросла також роль внутрішнього ринку: фермери зацікавлені продавати ячмінь українським переробникам.
«Ми спостерігаємо підвищений попит на ячмінь від свинарів і кормовиробників, що формує привабливий для агровиробників рівень закупівельних цін до 7500 грн/т. Це може бути вигідніше, ніж поставляти ячмінь в порт. В портах торгівля ячменем буде менш активною, ніж на внутрішньому ринку», — зазначають у департаменті ПУСК.
За даними експертів, внутрішній ринок споживатиме 300 – 400 тис. тонн ячменю на місяць, що робить його ключовим фактором ціноутворення.