Новорічний стіл: подорожчає куряче філе та консервований горошок

Новорічний стіл: подорожчає куряче філе та консервований горошок
Фото: з відкритих джерел

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ) прогнозує зростання ціни на куряче філе на 5% до 116 гривень/кг, на консервований зелений горошок – на 8% до 34 гривень за банку 400 мл до новорічних свят.

Про це Українським Новинам повідомила аналітикиня УКАБу Світлана Литвин.

За її словами, зазвичай, ближче до новорічних свят зростає ціна деяких видів продуктів, які користуються найбільшою популярністю.

Вона зазначила, що ціни на консервований зелений горошок, який є обов’язковим атрибутом Нового року, не злітають надто швидко.

Литвин повідомила, що у попередні роки ціна на консервований горошок зросла на 8% перед новорічними святами порівняно з цінами на початку грудня.

“Тому варто очікувати цього року на збільшення середньої ціни за банку консервованого зеленого горошку обсягом 400 мл також на 8% до 34 гривень. При цьому ціни на дорожчі позиції цього продукту залишаються практично без змін, відчутно зростає в ціні дешевший горошок”, – повідомила аналітик УКАБу.

Також Литвин додала, що наразі курятина є найпопулярнішим видом м’яса серед українців; крім буднів, люди активно використовують її і для новорічного столу, що впливає на зростання цін напередодні свят.

“Найбільш відчутно зростає в ціні куряче філе, тому що з нього готують страви. Зазвичай його ціна зростає на 5% ближче до новорічних свят порівняно з початком грудня, тому ціна на цю позицію може становити близько 116 гривень/кг”, – прокоментувала вона.

Аналітикиня УКАБу наголосила, що цінова ситуація щодо інших позицій спокійніша і зростання не перевищить 1-2%, наприклад, ціна курячої гомілки становитиме близько 71 гривень/кг, а стегна – 100 гривень/кг.

Крім цього, Литвин повідомила, що через підвищений попит напередодні новорічних свят очікується зростання ціни на твердий сир приблизно на 4%, у порівнянні з початком грудня.

“І ближче до Нового року середня ціна на сир базових позицій складатиме близько 276 гривень/кг”, – прокоментувала вона.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/novorichnyj-stil-podorozhchaye-kuryache-file-ta-konservovanyj-goroshok
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати