174499

Новий метод запилення може врятувати сільське господарство

Про це пише propozitsiya.com.

Дослідники з Японії розробили метод запилення на основі мильних бульбашок, який настільки ж ефективний, як і при ручних маніпуляціях.

У зв'язку з проблемою скорочення популяції диких бджіл багатьом фермерам доводиться знаходити альтернативні рішення для запилення своїх культур. Деякі використовують інших комах, таких як блакитні садові бджоли. Інші їздять на величезних установках для розпилення пилку або запилюють квітки вручну.
Однак, японські вчені пішли ще далі і змогли розробити нестандартний, але досить ефективний спосіб запилення квітів із допомогою мильних бульбашок. Так, дослідники описують спеціальний тип мильної бульбашки, в яку додають пилок.
Професор зі Школи матеріалознавства Японського передового інституту науки і технології Эйдзиро Міяко, витратив роки на пошуки кращого методу штучного запилення, який міг би замінити ручне запилення. У 2017 році він із колегами створили новий інструмент: крихітний безпілотник, покритий спеціальним гелем, куди наносилася пилок. Але машина була незграбною і не контрольованою.

Нещодавно його наукова група розробила цікавий підхід для запилення квітів за допомогою мильних бульбашок. Дуже важливо було створити мильну суміш правильного складу і концентрації. Занадто мало мила, — невеликий вихід мильних бульбашок; занадто багато або неправильний вигляд, — шкоду для пилку. 
Близько 95% запилених квітів груші дали плоди. За словами доктора Міяко, це був той же показник успіху, що й у запилених вручну груш, але для цього було потрібно менше часу та зусиль, а також значно менше пилку — приблизно 1/30 000 від колишньої кількості.

Такий підхід до запилення рослин має досить великий потенціал. Встановлення розпилювача бульбашок на автономний безпілотник дозволить запилювати цілі поля.
 

 

Українські аграрії обирають комбайни VERSATILE

«Маєш чим збирати врожай – вважай пів справи зробив», – здавна твердять українські агровиробники. Хто сперечатиметься! Справді, належна кількість якісної сільгосптехніки в господарстві здебільшого гарантує успішність і вчасність збирання врожаю. Про це добре знає очільник підприємства «Алігатор» на Дніпропетровщині – Олександр Дорошенко. Невеличке сімейне господарство, яке вирощує пшеницю, ячмінь, соняшник і кукурудзу, за 16 років роботи сягнуло неабиякого рівня, адже тепер це – підприємство з власними елеваторами та банком землі в 2000 га.

«Нині ми не виношуємо планів щодо збільшення земельних площ, адже й так маємо доволі велику завантаженість. Для нас головне – якість! Працюємо над тим, щоб із кожного гектара землі діставати максимальний прибуток за менших витрат. Наприклад, вже 3 роки поспіль середня врожайність соняшнику у нас становить 36–40 ц/га. І чималу роль у досягненні якісних результатів відіграє техніка.
Зараз на наших полях працює два зернозбиральні комбайни VERSATILE – барабанний RSM 161 і роторний TORUM 780. Раніше у нас був TORUM 740, він відпрацював у нашому господарстві 6000 мотогодин, важливо підкреслити, без істотних поломок. Згодом, за програмою трейд-ін ми змінили 740-й на новий TORUM 780. Найближчим часом плануємо придбання ще одного комбайна TORUM. Тому можу запевнити: TORUM — напрочуд надійна машина. Цей один комбайн здатний прибрати абсолютно всю кукурудзу, яку ми вирощуємо в нашому господарстві, а це близько 600–700 га! У нас навіть бували дні, коли за один світловий день (з 9-ї ранку до 11-ї вечора) ми намолочували 400 т кукурудзи одним комбайном! Крім того, TORUM має збільшену довжину шнека, що дуже зручно для під'їзду техніки для вивантаження, навіть за обладнання комбайна 10-метровою жниваркою. А завдяки великому бункеру (12 000 л) вивантаження відбувається край поля, і тому немає потреби «ганяти» техніку полем за комбайном. Повний бункер спустошується впродовж не більш як 2 хв. Заслуговує на увагу й очищення – комбайн має велику площу решіт, і за правильного налаштування зерно можна передавати на зберігання просто з комбайна без додаткового очищення. Ну, й, найголовніше, TORUM має дуже високу продуктивність, і може замінити собою два повноцінні комбайни.

386.jpg

VERSATILE RSM 161 у нас із 2019 р. і відпрацював 500 мотогодин. Проте ми вже встигли оцінити переваги цього комбайна: 6-клавішний соломотряс, ефективна система очищення й обмолочування, добра продуктивність. Наші поля невеликі та мають складний рельєф, тому ми вибрали для RSM 161 7-метрову жниварку, хоча для такого комбайна більше пасуватиме жниварка 9 м. Комбайн 161-й ми використовували на збиранні ранніх зернових (пшениця, ячмінь), де він дуже добре себе зарекомендував. Також придбали жниварку для збирання соняшнику, RSM 161 якісно впорався і з цим завданням — соняшник після збирання можна передавати на зберігання без додаткового очищення. Бункер має добрий розмір 10 500 л, тішить і швидкість вивантаження – за пару хвилин бункер повністю спустошується. Завдяки тому, що вивантажний шнек має висоту понад 4 м, зерно можна завантажувати відразу до фур без використання перевантажувача.
Обидва комбайни VERSATILE мають просторі кабіни з доброю шумоізоляцією. Кондиціонер, опалення та інформаційна система Adviser III — все це дає змогу механізаторові працювати в своє задоволення, з максимальним комфортом та уникати швидкої стомлюваності.

Комбайни прості та зручні в обслуговуванні. Сервісна служба VERSATILE завжди оперативно реагує на запити, а постачання витратних матеріалів і запасних частин здійснюються вчасно. Жодного разу не пошкодував про свій вибір, раджу й своїм колегам пересвідчитися в перевагах комбайнів VERSATILE».

По всім питанням з придбання техніки VERSATILE звертайтеся за телефонами +38 044 596 55 28, +38 098 675 47 11 або до офіційних дилерів, зазначених на сайті www.versatile.ua/purchase/dealers 

 

Укрзалізниця у 2020/21 МР готова перевезти 60% експорту зернових

Із прогнозованих аналітиками  майже 70 млн тонн урожаю зернових, залізничним транспортом компанія готова перевезти 60% експорту, який очікується на рівні 33 млн тонн, повідомляє прес-служба відомства.

Основними напрямками перевезень зернових залізничним транспортом у наступному маркетинговому році, як і в попередньому сезоні, залишаться перевезення через порти. Саме від їх пропускної та переробної здатності, а також від якісного планування перевезень залежить обсяг перевезень та обіг зерновозів.

З метою збільшення обсягів перевезень зернових вантажів та підвищення ефективності використання залізничного рухомого складу, на сьогодні відкрито для навантаження зерна маршрутами 209 станцій. Маршрутні відправки, які були затребувані минулого сезону, виявилися ефективним інструментом для швидкої доставки вантажу та мінімізації витрат Укрзалізниці. Особливо  вони вигідні для компаній що володіють як елеваторами в пунктах навантаження так і переробними комплексами в портах. Учасникам ринку компанія  пропонуватиме різні інструменти: графікові вантажні та маршрутні перевезення, ступінчасті маршрути та повагонні відправки.

«Цього року ажіотажу навколо зерновозів на ринку не повинно бути, оскільки на ринку їх профіцит. З урахуванням переробної здатності  портів достатньо 13 тисяч зерновозів, а їх наразі в Україні майже 30 тисяч. У приватних власників зерновозів більше, ніж у компанії, Укрзалізниця не є монополістом у цьому сегменті»,  –  наголосив на зустрічі із учасниками зернового ринку та бізнес-асоціаціями директор департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Андрій Мірошніков.

Він підкреслив, що інфраструктурні можливості дозволяють вивантажувати 1800  зерновозів за добу, а навантажувати 2400-3000. Такий дисбаланс призводить до накопичення вантажів на підходах до портів. Тому необхідно навантажувати рівно стільки вагонів, скільки можна вивантажити, щоб зерновози не скупчувалися у портах і на під’їзних коліях. «Зайвий парк заважає переміщенню рухомого складу і порушує технологію перевезень. Потрібно не збільшувати парк, а удосконалювати провізну та пропускну здатність портів, клієнтам підвищити якість планування», –  зазначив Андрій Мірошніков.

Директор департаменту нагадав, що Укрзалізниця пропонує клієнтам новий інструмент  – укладати довгострокові договори на термін від 9 до 12 місяців. Перевезення за довгостроковими контрактами розпочнуться з липня. Мінімальний обсяг замовлення – це 200 зерновозів, а загальний пул, що задіяний у цьому пілотному проєкті, – 3300 відправлень на місяць. Наразі на липень вже заброньовано 80% зерновозів із парку, що виділено на даний проєкт.  Чим довший буде термін замовлення послуги перевезень, тим нижчою та вигіднішою буде ціна за користування вагонами Укрзалізниці.

У 2019/2020 маркетинговому році Укрзалізниця очікує перевезти 36,5 млн тонн зерна і продуктів помелу, що майже на рівні обсягів попереднього сезону.

Виробництво соняшникової рафінованої олії цьогоріч зросло майже на чверть

Про це повідомляє пресслужба асоціації Укроліяпром.

«Виходячи з даних Держстату України, у січні-травні 2020 року у порівнянні з відповідним періодом 2019 року, спостерігається зростанні виробництва таких видів олійно-жирової продукції: олія соняшникова нерафінована – 108%; олія соняшникова рафінована – 123,1%; шрот соняшниковий – 104,2%; маргаринова продукція – 111%; соуси та майонез – 105,2%», - йдеться у повідомленні.

Втім, за вказаний період у порівнянні із січнем-травнем 2019 року внаслідок дефіциту сировини скоротилося виробництво соєвої олія (на 13,7%) та соєвого шроту (на 14,6%).

Вітчизняні виноградарі розраховують на гарний урожай

Весняні заморозки майже не вплинули на виноградники Півдня України. Однак садівникам регіону поталанило значно менше – врожай кісточкових цьогоріч через квітневі холоди подекуди втрачений.

Заморозки пошкодили не дуже велику площу виноградників Миколаївщини. Про це розповіла генеральний директор корпорації “Миколаївсадпром” Ірина Варламова.

“Лише на плантаціях ПАТ „Зелений гай“ Вознесенського району значно пошкоджено рослини на площі близько 250 гектарів, всі інші пережили нормально”, — зазначає Ірина Варламова.

За словами гендиректора “Миколаївсадпром”, у господарствах корпорації налічується близько 3 тис. га виноградників, з яких понад 2,5 га є плодоносними. У посадках вчасно провели обрізку, та культивацію, оприскали кущі та внесли під них добрива.

Тепер фермери можуть розраховувати на хороший урожай, якщо, звісно, погода буде сприяти цьому. Адже цвітіння винограду за часом співпало із періодом сильних дощів, і цей збіг обставин може істотно вплинути на майбутній врожай.

У минулому році на Миколаївщині було вироблено близько 2 млн декалітрів вина та виноматеріалів. Виноробська галузь — одна з провідних у цій області. Миколаївські виноградарі виготовляють п’яту частину від усього обсягу українського вина.

 

Джерело: SEEDS.org.ua  

ЄС нарощує експорт сиру і масла в Україну

Про це повідомляє Інфагро.

Помітно збільшився експорт сиру з ЄС в більшість основних країн-партнерів: Швейцарію (+ 9%), Південну Корею (+ 56%), Саудівську Аравію (+ 7%), Україну (+ 130%), Австралію (+ 10%), Марокко (+ 69%) і Алжир (+ 11%). Найбільшими експортерами сиру в ЄС є Німеччина, Франція, Нідерланди, Італія та Ірландія з часткою 66% (273 762 т).

Що стосується вершкового масла, то крім Великобританії, відзначається вражаюче зростання експорту у всіх топ-10 напрямках: Саудівська Аравія + 175%, Марокко + 402%, Єгипет + 1213%, Україна + 2639%, Китай + 20%. У січні-квітні 2030 року лідерами ЄС щодо експорту масла були Ірландія, Франція, Нідерланди, Данія і Польща з часткою 78% в загальному обсязі експорту, 71 473 т.

Великобританія, США, Марокко, Єгипет були топ пунктами призначення для ірландського масла, Саудівська Аравія для литовського (2500 т) і датського (2253 т) масла і Україна для польського масла (2923 т).