Обвал фондового ринку США: найгірший день з часу пандемії коронавірусу

Обвал фондового ринку США: найгірший день з часу пандемії коронавірусу
Фото: з відкритих джерел

Введення адміністрацією Трампа вищих, ніж очікував ринок, мит стало причиною суттєвого падіння американського фондового ринку, що може призвести до фінансової кризи у США та інших країнах.

Про це розповідає AgroReview

Фондові індекси США зазнали різкого зниження: індекс Dow Jones впав на 3,98%, S&P 500 – на 4,84%, а технологічний Nasdaq зазнав падіння на 5,97%. Цей день став найгіршим для трьох основних індексів з 2020 року, оскільки вони повернулися до рівнів кінця серпня, втративши зростання, яке було досягнуто після перемоги Трампа на виборах. Це сталося на тлі незрозумілого оптимізму, адже Трамп реалізує свої обіцянки про ізоляціонізм США та підвищення тарифів.

На фоні падіння акцій курс долара відносно світових валют знизився на 4%, а прибутковість 10-річних казначейських облігацій США досягла найнижчого рівня з жовтня, оскільки трейдери відмовляються від акцій на користь стабільніших облігацій.

Світові ринки реагують на обвал

Світові фондові ринки також відреагували на падіння. Індекс Euro Stoxx 50 знизився на 3,59% до 2,5-місячного мінімуму, китайський індекс Shanghai Composite упав на 0,24%, а японський Nikkei Stock 225 опустився на 2,77% до майже 8-місячного мінімуму.

Курс євро виріс на 2,2% відносно долара, а японської ієни – на 1,9%. Інвестори очікують негативних наслідків для економіки через нові мит, а долар втрачає статус основної та резервної валюти для міжнародної торгівлі.

Вплив на ключові компанії

Акції компаній Apple, Adidas і Puma втратили по 10%, тоді як акції Nike знизилися на 15%. Це пов’язано з тим, що виробництво цих компаній розташоване в Китаї чи В’єтнамі, що робить продукцію дорожчою у США. Після підвищення мит на 20-34% загальні тарифи для товарів з Китаю в США зростуть до 67%, для товарів з Японії – до 46%, а для товарів з ЄС – до 39%.

Крім того, падіння економіки США може призвести до різкого зниження виробництва в Китаї, де вже спостерігається повзуча криза, запроваджена ще під час пандемії COVID-19. Хоч уряд Китаю намагається стримати ситуацію за допомогою стимулюючих заходів, це може не дати бажаних результатів.

«Ідея введення імпортних мит та скорочення дефіциту торговельного балансу США, який перевищує 1 трлн. доларів, загалом правильна, але покращити ситуацію вона зможе у довгостроковій перспективі».

Наразі ринок зосереджений на реакції інших країн на «тарифну війну» президента Трампа та можливе введення мит на американські товари у відповідь, що може ще більше поглибити кризу в країні.

Перегляди: 44
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/obval-fondovogo-rynku-ssha-najgirshyj
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

Новини