Очікувати від цього скликання Верховної Ради вирішення долі ринку землі не варто

Очікувати від цього скликання Верховної Ради вирішення долі ринку землі не варто

Під час засідання експертна група секретаріату аграрного комітету презентувала основні положення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення», повідомляє прес-служба УКАБ.

Законопроект розроблено на основі узагальнених пропозицій членів робочої групи, а також за результатами обговорень минулих засідань.

Безпосередньо на засіданні робочої групи була також внесена пропозиція доповнити законопроект положенням, яке передбачає необхідність звітування про походження коштів, за які буде купуватися земельна ділянка.  Цей механізм повинен унеможливити використання для придбання землі коштів, отриманих нелегальним шляхом.

«Під час зустрічі робочої групи було зазначено, що зважаючи  на соціологічні опитування населення про їх ставлення до скасування мораторію, а також значний політичний аспект питання ринку землі, очікувати що це скликання Верховної Ради вирішить долю ринку землі не варто, – коментує Роман Граб, заступник генерального директора УКАБ зі взаємодії з органами державної влади. – Тому першочергове завдання аграрного комітету і учасників робочої групи  –  спільно напрацювати основні положення майбутнього законопроекту з подальшим його надсиланням усім органам державної влади місцевого рівня та органам місцевого самоврядування, зацікавленим громадським об’єднанням, а також до Кабінету Міністрів України. Це сприятиме широкому обговоренню положень майбутнього Закону, висловленню пропозицій та зауважень з боку громадськості, а також знівелює політичний ажіотаж навколо цього питання.  Мета робочої групи підійти до питання обігу земель максимально комплексно, конструктивно та з компромісною позицією, яка влаштує представників влади, місцеві громади та бізнес».

Фінальну версію законопроекту для подальшого його розповсюдження серед громадськості заплановано підготувати до кінця березня. За результатами широкого обговорення, до кінця травня планується отримати готовий до реєстрації у ВРУ законопроект.

Нагадуємо, що робоча група була створена за рішенням Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин від 20 березня 2018 року для розробки проекту Концепції обігу земель сільськогосподарського призначення з подальшим широким громадським обговоренням та погодженням.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ochikuvaty-vid-coho-sklykannya-verhovnoyi-rady-vyrishennya-doli-rynku-zemli-ne-varto
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати