Tempo950x100

Tempo300x100

Оцінки врожаю яблук по областях дуже різняться

Оцінки врожаю яблук по областях дуже різняться
Фото: з відкритих джерел

Урожай яблук в Україні очікується на рівні середньому, але за обастями вони дуже різняться. Садівники Вінниччині вважають, що урожай великий, а Буковині – що низький.

Про це в ринковому огляді журналу «Садівництво по-українськи» розповів Володимир Гуржій, керівник компанії USPA Fruit.

Протягом сезону 2022/23 середня експортна ціна українських яблук була стабільною, і коливалася в межах $400-420 /т. Однак вона суттєво відрізнялася в розрізі поставок до конкретних країн. Наприклад, Ірак закуповував українські яблука по $150/т, а Об’єднані Арабські Емірати – по $640/т.

«Це статистичні дані, і ми розуміємо, що таке розходження в цінах пояснюється не лише різною купівельною спроможністю населення, а й відмінністю сортах, в якості продукції, способах її упаковки тощо», – пояснює він.

Нагадаємо, що у середині сезону відбувались стрибки цін на яблука через перепади темпів продажів. Вищі ціни початку сезону (кінець літа – початок осені 2022 року), стабілізувалися або знизилися при максимальній пропозиції продукції на ринку (4-й квартал 2022 року і 1-й квартал 2023 року), а потім з другої половини весни 2023-го знову зросли через вичерпання запасів яблук у сховищах.

«З огляду на макроекономіку та соціологію в Україні така ситуація могла б і не відбутися, – сказав Володимир Гуржій. – Війна змусила багатьох виробників позбутися залишків на ранніх стадіях минулого сезону, а отже експортери вже були змушені працювати з обмеженими залишками, що і призвело до високих цін наприкінці минулого сезону. Цього року урожай очікується на рівні звичайного, хоча оцінки фермерів розділилися, для прикладу, на Вінниччині вважають, що урожай великий, а на Буковині – що низький».

Джерело: AgroTimes

Перегляди: 230
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/oczinky-vrozhayu-yabluk-po-oblastyah-duzhe-riznyatsya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати