Одна “безсмертна” лінія клітин корови дасть трильйони тонн м’яса

Одна “безсмертна” лінія клітин корови дасть трильйони тонн м’яса
Фото: з відкритих джерел

Ізраїльський стартап Steakholder Foods подав попередню заявку на патент на «безсмертну лінію клітин великої рогатої худоби».

Розробка дозволить масово виробляти етичні м’ясні продукти та прокладе шлях до масової комерціалізації, допомагаючи інноваторам подолати проблеми масштабованості та запропонувати кращі варіанти харчування.

Заявка на патент описує метод посилення росту та довголіття клітин ВРХ, який можна використовувати для збільшення виробництва лабораторної яловичини.

Для цього компанія використовує стовбурові клітини та їх властиву здатність до саморозмноження та диференціювання за “відносно короткий” час.

«Потенціал клітин до багаторазового розмноження означає, що технологія продукуватиме величезну кількість м’яса з одних і тих же клітин. Вона стартує з біопсії тканини та не вимагає забою жодної тварини», – розповідає представник Steakholder Foods.

Це означає, що за 100 поколінь реплікацій одна клітина “безсмертної” лінії теоретично може виробити понад 3250 трильйонів тонн м’яса.

За даними Steakholder Foods, щорічно у світі споживається близько 350 млн т м’яса. Компанія заявляє, що в осяжному майбутньому її “безсмертні” клітинні лінії прокладають шлях до забезпечення постачання цього м’яса без забою. 

«Це не просто технологічна віха. Це зміна парадигми того, як ми уявляємо виробництво їжі в майбутньому», – вважають в Steakholder Foods.

Джерело: newfood.media

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/odna-bezsmertna-liniya-klityn-korovy-dast-tryljony-tonn-myasa
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати