Одна зі стратегічних цілей розвитку сільського господарства – цифровізація

Одна зі стратегічних цілей розвитку сільського господарства – цифровізація
Фото: з відкритих джерел

Розвиток цифровізації у контексті повномасштабного вторгнення став тим інструментом, який дозволив адаптуватися та покращити стан українського аграрного сектора. На цьому наголосив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик у межах презентації Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року.

Він додав, що використання дронів, систем управління земельними ресурсами тощо – стали звичними речами, якими сьогодні вже нікого не здивувати. Саме так виглядає синергія державного і приватного сектору, результат якої складно не відчути.

«Державний аграрний реєстр – один з частин екосистеми цифрових інструментів, які на сьогодні функціонують в усіх країнах ЄС. Наразі в ньому зареєстровано 165 тис. фермерів. Водночас загальна площа зареєстрованих агрогосподарств становить приблизно 14,5 млн га, що більше, ніж половина площ, які наразі засіюються в Україні», – зауважив Денис Башлик.

За його словами, з метою збільшення реєстрацій, у Верховній Раді України вже зареєстровано проект Закону про Державний аграрний реєстр, що стане новим щаблем розвитку цього інформаційного інструменту.

«Також варто згадати про системи: АKIS, IACS, LPIS, FADN – усі вони сприятимуть підвищенню прозорості та підзвітності у сфері українського сільського господарства, що є важливим кроком на шляху до інтеграції з ЄС. Наші плани дійсно амбітні і вони мають втілитися до 2030 року. Однак з підтримкою наших міжнародних партнерів нам усе вдасться», – резюмував Денис Башлик.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/odna-zi-strategichnyh-czilej-rozvytku-silskogo-gospodarstva-czyfrovizacziya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати