Один завод замінить 30 тис. корів: інвестори вкладають шалені гроші в їжу з мікробів

Один завод замінить 30 тис. корів: інвестори вкладають шалені гроші в їжу з мікробів
Фото: з відкритих джерел

Фінський біотехнологічний стартап Enifer отримав 24 млн євро нових інвестицій для підтримки будівництва комерційного заводу з виробництва інноваційного мікопротеїну.

Компанія очікує отримати дозвіл на нову їжу від ЄС до 2026 року. Завод буде побудований у 2025-му.

Останній раунд фінансування приніс Enifer 15 млн євро від нових та діючих інвесторів. Цю суму доповнили 7 млн євро від фінського кліматичного фонду та 2 млн євро від державного фінансового агентства Finnvera.

У січні Enifer також отримала грант у розмірі 12 млн євро від проєкту NextGenerationEU. 

33 млн євро із цих коштів будуть використані для будівництва нового заводу в Фінляндії. Решта 3 млн євро піде на дослідження та розробки.

За словами співзасновника та генерального директора Enifer Сімо Елліля, компанія на сьогодні отримала 50 млн євро фінансування, включаючи акціонерний капітал, кредити та гранти.

Привабливість Enifer для інвесторів він вбачає у новітній технології, яка закриває зростаючу потребу в альтернативних білках. 

Процес створення нового продукту не надто відмінний від виробництва соєвого соусу або пивоваріння. По суті Enifer “годує” штам грибів певними відходами, наприклад, пермеатом лактози (його отримують в результаті ультрафільтрації молока).

В кінцевому результаті компанія отримує порошок, багатий на клітковину, з різною кількістю білка залежно від застосування.

З нього можна створювати молочні продукти, випічку, аналоги м’яса, закуски, високобілкові аналоги зерновим крупам, корм для домашніх тварин або навіть корм для аквакультури.

Мікопротеїн нейтральний за кольором і смаком, що дозволяє використовувати його практично будь-де.

Згодом річна потужність заводу сягне 3 млн кг на рік. Це еквівалентно кількості білка від 30 тис. корів, але з у 20 разів меншими викидами вуглецю.

Джерело: newfood.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/odyn-zavod-zaminyt-30-tys-koriv-investory-vkladayut-shaleni-groshi-v-yizhu-z-mikrobiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати