ОЕЗ у Чорноморську відновлює роботу

ОЕЗ у Чорноморську відновлює роботу
Фото: з відкритих джерел

Завод із перероблення олійних культур у Чорноморську повертається до роботи — після повної зупинки виробництва рік тому, на початку повномасштабної війни.

Компанія «АДМ Юкрейн» поновлює роботу свого ОЕЗ у Чорноморську. Переробний завод не працював з лютого минулого року, повідомляє Bloomberg.

«АДМ Юкрейн» — дочірнє підприємство міжнародної агропромислової корпорації Archer Daniels Midland Company, основним напрямком діяльності якого є виробництво соняшникової олії і торгівля зерновими культурами. Компанія має 6 зернових елеваторів по Україні, зерновий термінал в Одеському порту та ОЕЗ у Чорноморську. Загальна потужність олійно-екстракційного заводу становить 200 тис. тонн на рік. 

З початком роботи Чорноморської зернової Ініціативи, «АДМ Юкрейн» відновив діяльність свого портового терміналу в Одесі. Так, з липня по грудень 2022 року компанія експортувала понад 1 млн тонн залишків агропродукції. 

До повномасштабного вторгнення росії «АДМ Юкрейн» входив до десятки найбільших переробників соняшнику в Україні. Зокрема, у 2021 році виторг компанії складав близько 38 млрд грн, а чистий прибуток — 375 млн грн.

Наразі в Одеській області — 34 олійно-переробних заводи. Через війну більшість з них або суттєво скоротили, або й зовсім припинили виробництво олії. Наразі лідерами з переробки олійних в Україні є компанії «Олсідз Блек Сі» (250 тис. тонн за рік), «Дельта Вілмар СНГ» (150 тис. тонн за рік) і ТОВ «Ізмаїл-Трансбалктермінал» (40 тис. тонн за рік).

Джерело: usm.media

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/oez-u-chornomorsku-vidnovlyuye-robotu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати