Окупанти зруйнували елеватор агрохолдингу Бахматюка на Дніпропетровщині

Окупанти зруйнували елеватор агрохолдингу Бахматюка на Дніпропетровщині
Фото: з відкритих джерел

Армія країни-агресора рф ввечері 9 березня 2024 року завдала ракетного удару по цивільним виробничим об’єктам групи компаній UkrLandFarming (“Укрлендфармінг”) у Дніпропетровській області. Виробнича інфраструктура елеватора повністю зруйнована.

Про це повідомила пресслужба агрохолдингу.

Зазначається, що постраждав 58-річний чоловік, працівник підприємства.

“Повністю зруйновані виробничі об’єкти нашого підприємства. Це вкотре доводить, що ворог принципово знищує об’єкти критичної інфраструктури, цивільні, а не військові об’єкти”, – підкреслили в “Укрлендфармінг”.

Там додали, що за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Як уточнили в агрохолдингу, масштаби руйнувань і сума збитків наразі оцінюється представниками правоохоронних органів.

В “Укрлендфармінгу” нагадали, що в результаті війни група компаній зазнала значної матеріальної шкоди, що станом на кінець 2023 року оцінювалась в суму близько $1 млрд.

Зокрема, йдеться про найбільшу в Європі птахофабрику “Чорнобаївська”, що на Херсонщині, де через вторгнення росіян загинули загалом 4,5 мільйона голів птиці, було знищено майно і комунікації, а сучасне високотехнологічне обладнання вивезене окупантами-мародерами на територію рф.

Також ворогом був знищений ряд птахофабрик у інших регіонах: повністю зруйновані, розграбовані або суттєво постраждали через обстріли птахофабрики на Миколаївщині, в Донецькій області (птахофабрики “Донецька”, також у Волновасі та Бахмуті), птахофабрики на Київщині.

Крім того, втрачені для агропромислового виробництва 160 тисяч гектарів орної землі, знищені та розграбовані регіональні бази та елеватори у Херсонській, Миколаївській, Донецькій, Луганській, Запорізької та Харківської областей, а також в Київській області та поблизу Києва. Також ворогом були знищені виробничі бази компанії в ряді областей, а сільськогосподарська техніка та автотранспорт, матеріальні цінності викрадені та вивезені російськими окупантами.  

Довідка:

“Укрлендфармінг” є одним із найбільших агрохолдингів в Євразії. Вирощує зернові, велику рогату худобу, опікується дистрибуцією техніки, добрив і насіння. “Авангард”, що входить до нього, чиї акції в ході IPO були виведені на Лондонську фондову біржу в 2010 році, є найбільшим в Україні виробником яєць і яєчних продуктів. Власником агрохолдингу є Олег Бахматюк.

До війни до складу агрохолдингу входило 24 елеватори загальною потужністю зберігання 3 млн тонн, насіннєві заводи, до 23 птахофабрик, вісім комбікормових виробництв. Група компаній мала понад 40 ферм молочного та м’ясного спрямування, поголів’я ВРХ становило 40 тис. голів, а земельний банк – 470 тис. га, що на 170 тис. га менше, ніж до 2014 року.

Значна частина фінансових зобов’язань ULF перебуває у стані дефолту з 2017 року. У листопаді 2017 року група міжнародних кредиторів “Укрлендфармінгу” та “Авангарду” в листі уряду України оцінювала загальну суму тіла боргових зобов’язань групи ULF приблизно в $1,65 млрд: близько $1,25 млрд боргових зобов’язань перед міжнародними кредиторами та близько $400 млн – перед українськими банками (включно державні Укрексімбанк, Ощадбанк). У свою чергу, борг перед міжнародними кредиторами, за їх даними, складався на той момент близько $775 млн у вигляді єврооблігацій і $475 млн у вигляді кредитної заборгованості перед європейськими та американськими банками (і їх відповідними страховиками кредитного ризику).

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/okupanty-zrujnuvaly-elevator-agroholdyngu-bahmatyuka-na-dnipropetrovshhyni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН