Олійний трубопровід в Польщу: у Мінагрополітики розповіли, на якому етапі проєкт

Олійний трубопровід в Польщу: у Мінагрополітики розповіли, на якому етапі проєкт
Фото: з відкритих джерел

Будівництво олійного трубопроводу з України до Польщі не зупинено і наразі у Польщі погоджують шлях його прокладання. Про це у коментарі LIGA.net розповіли у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

У відомстві сподіваються, що пропозиція Єврокомісії заборонити імпорт української олії в Польщу, не вплине на реалізацію проєкту. 

“Сподіваємося, що нічого не вплине. Зараз проходять внутрішні польські процедури, пов’язані з погодженням шляху прокладення. Оскільки це складна процедура, зачіпає дуже багато громад і екологічних норм”, – наголосили в Мінагрополітики.

Планувалося, що трубопровід мав би пролягати з району Ягодина (Волинська область) до Гданська.

7 вересня 2022 року Україна та Польща уклали Меморандум щодо проєкту з будівництва транскордонного трубопроводу, через який транспортуватиметься українська рослинна олія. Передусім ним планується транспортувати соняшникову олію, та з меншими обсягами ріпакову та соєву.

За словами міністра аграрної політики Миколи Сольського трубопроводом між Україною та Польщею можна буде транспортувати 2 мільйони тонн олії на рік. Попередньо планується, що протяжність трубопроводу становитиме 600 км. Пів року тому Сольський наголосив, що “будівництво займатиме менше часу, ніж погодження всіх документів”.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/olijnyj-truboprovid-v-polshhu-u-minagropolityky-rozpovily-na-yakomu-etapi-proyekt
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати