ООН хоче продовжити зернову угоду ще на рік та розблокувати експорт російського аміаку – Reuters

ООН хоче продовжити зернову угоду ще на рік та розблокувати експорт російського аміаку – Reuters
Фото: з відкритих джерел

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш та його команда працюють над розширенням та продовженням на рік угоди за посередництва ООН, що дозволяє експорт українського зерна з Причорномор’я, термін дії якої може закінчитися наприкінці листопада.

“Ми намагаємося усунути невизначеність, щоб люди публічно заявляли, що “так, це буде продовжено ще на рік”, але ми ще не досягли цього”, – сказав офіційний представник ООН Стефан Дюжаррік, додавши, що офіційні особи ООН також працюють над полегшенням експорту російського зерна та добрив.

Дюжаррік повідомив журналістам, що голова гуманітарної допомоги ООН Мартін Гріффітс і високопоставлений торговий представник ООН Ребека Грінспан вирушать до москви приблизно за тиждень, щоб обговорити обидва питання з високопоставленими російськими чиновниками.

«Генеральний секретар та його команда ведуть інтенсивні контакти з цих питань. Пан Гутерріш та його команда старанно працюють над розширенням Чорноморської зернової ініціативи. Вони активно працюють над усуненням останніх перешкод для полегшення експорту російського зерна та добрив», – сказав він, повідомляє Reuters.

Сприяння постачанням продовольства та добрив з росії є центральним аспектом пакетної угоди, укладеної за посередництва Організації Об’єднаних Націй та Туреччини 22 липня, яка також відновила постачання зерна та добрив із Чорного моря до України.

росія розкритикувала угоду, скаржачись, що її експорт, як і раніше, зазнає перешкод. москва може заперечувати проти продовження дії угоди, яка дозволяє український експорт після кінця листопада.

Угода включала аміак – ключовий інгредієнт нітратних добрив. Трубопровід, який транспортує аміак з російського Поволжя до українського чорноморського порту Південний, було закрито, коли росія вторглася в Україну 24 лютого.

Наразі Організація Об’єднаних Націй намагається домогтися поновлення експорту аміаку.

Україна та росія є ключовими світовими експортерами зерна та добрив. Організація Об’єднаних Націй заявила, що угода про експорт з росії та України необхідна для подолання глобальної продовольчої кризи, яка, за її словами, посилилася війною росії в Україні, внаслідок чого близько 47 мільйонів людей опинилися на межі «гострого голоду».

Джерело: Дзеркало тижня

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/oon-hoche-prodovzhyty-zernovu-ugodu-shhe-na-rik-ta-rozblokuvaty-eksport-rosijskogo-amiaku-reuters
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати